15 C
Klaipėda
2024 / 06 / 14

Kvepalai – išskirtinumo suteikianti stiliaus detalė

Ar jau skaitėte?

Kvepalai, kaip ir žmonės, turi savo charakterį: vieni „drąsesni“, intriguojantys, kiti dvelkia romantiškumu, tyrimu, dar kiti yra „griežtesni“ bei „sunkesni“. Kiekvienų kvepalų aromato vingrybės išskiria juos iš kvepalų gausos bei padeda pabrėžti Jūsų, nepriklausomai nuo to, ar esate vyras, ar moteris, individualumą bei charakterio savitumą. Norėdami išsirinkti tobulus, geriausiai Jus atspindinčius kvepalus, turėtumėte atkreipti dėmesį į juose esančią  aromatinių medžiagų koncentraciją, vyraujančias natas, kvapų kategoriją bei savo odos tipą.

- Reklama -

Aromatinių medžiagų koncentracija lemia kvepalų intensyvumą

Odekolono aromatas išlieka trumpiausiai. Jis  visada yra žymimas raidėmis EDC (Eau de Cologne). Atkreipkite dėmesį, kad galite išgirsti ir kitokį pavadinimą, t. y., „Kiolno vanduo“, kuris taip pat yra naudojamas, kalbant apie odekoloną. Pažymėtina, kad odekolone aromatinių (kvapniųjų) medžiagų koncentracija yra mažiausia ir gali siekti nuo 3 proc. iki 8 proc. Tokia kvapniųjų medžiagų koncentracija užtikrina, kad aromatas Jus lydėtų apie 2 val.

Zarkoperfume.

Tualetinis vanduo savyje turi aromatinių medžiagų, kurių koncentracija yra nuo 5 proc. iki 15 proc. Apie 4 val. išliekantis aromatas, itin patraukli kaina bei pakuotės dydis sąlygoja šios tualetinio vandens populiarumą. Pažymėtina, kad tualetinis vanduo visada yra žymimas raidžių deriniu EDT (Eau de Toilette).

Kvapnusis vanduo, žymimas PDT (Parfum de Toilette) arba EDP (Eau de Parfum) raidžių deriniais. Jame aromatinių junginių koncentracija sudaro nuo 10 proc. iki 20 proc. Tokio aromatinio junginių kiekio visiškai pakanka tam, kad aromatas Jus lydėtų apie 6 val.

ESDP (Esprit de Parfum) žymėjimu yra žymimi kvepalai, kurių sudėtyje aromatinių medžiagų koncentracija yra nuo 15 proc. iki 30 proc. Jais pasikvėpinus, aromatas išlieka apie 10 val.

Didžiausia aromatinių medžiagų koncentracija gali siekti iki 40 proc. Tokia aromatinių medžiagų koncentracija pasižymi tikrieji kvepalai, žymimi ženklinimu PP. Jų aromatas išlieka apie 15 val. Šie kvepalai, žinoma, yra patys brangiausi, tačiau jų kokybė to verta.

- Reklama -

Vyraujančios kvepalų natos pagal kvapų grupes

Citrusinių vaisių natos vyrauja gaiviuose kvepaluose, kurie dažnai asocijuojasi su šviežumu bei švara. Rožių, našlaičių, kitų gėlių, įskaitant egzotiškas rytietiškas gėles, aromatai vyrauja „lengvuose“, romantiškuose bei „stipresniuose“, gundančiuose kvepaluose. Sakoma, kad populiariausi kvepalai moterims yra priskiriami būtent šiai kategorijai. Lengvai salstelėjęs, bet gaivus kvapas vyrauja kvepaluose, kurie yra priskiriami vaisių kategorijai. Vaisių kategorijai taip pat gali būti priskiriami ir labai saldūs kvepalai, kuriuose vyrauja braškių, aviečių, arbūzo ir pan. aromatas. Elegantiškai „sunkus“, rafinuotas kvapas – tai ne kas kitas, kaip medienos kvapas, kuriuo praturtinti kvepalai vyrams bei unisex tipo kvepalai.

Kvepalai pagal odos tipą

Kalbėdami apie odos tipus, neturime omenyje sausos, riebios ar mišrios odos tipų. Kalbame apie karštą bei šaltą odą. Jeigu Jus nuolat krečia šaltkrėtis, oda blyški ir, tikėtina, turite žemą kraujo spaudimą, greičiausiai esate šaltos odos savininkas. Tokios odos savininkams tinka net ir itin stiprūs, aštrūs bei išraiškingi kvepalai, nes šalta oda juos „nugesina“, todėl jų kvapas tampa „ramesnis“, ne toks iššaukiantis. Ant šio tipo odos itin ilgai išsilaiko citrusinių vaisų natomis praturtinti kvepalai. Specialistai šaltos odos savininkams pataria vengti saldžių kvapų, nes oda gali kvapą „iškraipyti“, todėl rezultatas, tikėtina, Jus nemaloniai nustebins.

Karštos odos savininkai itin gerai toleruoja karštį, jų oda itin greitai ir dažniausiai iškart tamsiai įdega. Tokios odos savininkams yra patariama vengti odos bei medienos natomis pasižyminčių kvepalų, o rinktis, pavyzdžiui, rytietiškus aromatus.

TOP naujienos

Atsirado blusų? Patarimai, ką daryti

Šiltas ruduo padidino blusų aktyvumą, kenkėjų kontrolės ekspertai jų aptinka ne tik rūsiuose, namuose, kur laikomi gyvūnai, bet ir vaikų darželiuose, gamybinėse patalpose bei...

Šiandien nedideli krituliai, vyraus šlapdriba, lietus. Aukščiausia temperatūra 2–7 laipsniai šilumos.

Atlanto ciklonai lems vėjuotus, su dažnais krituliais orus. Šiandien Lietuvoje daug kur trumpi nedideli krituliai, vyraus šlapdriba, lietus. Vakarų, pietvakarių vėjo gūsiai daug kur sieks...

Šiandien Lietuvoje protarpiais krituliai, vyraus šlapdriba ir sniegas

Artimiausią parą numatomi vėjuoti ir su krituliais orai, vėliau vėjai aprims, o kritulių bus ne visur. Šiandien Lietuvoje protarpiais krituliai, vyraus šlapdriba ir sniegas. Vėjas...

Tokio šou pavydėtų net didžiausi pasaulio festivaliai: dangus virš Pakruojo dvaro – nuspalvintas lazeriais ir šviesomis

Metų turizmo objektu ne vienerius metus pripažįstamas bei išskirtiniais festivaliais garsėjantis Pakruojo dvaras nustebino ir šiemet. Didžiausią Baltijos šalyse žiemos festivalį „Kalėdų kosminė stotis“...

Rajono maudyklų vandens kokybė

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 115 maudyklų iš 121 į stebėsenos sąrašą įtrauktų maudyklų vandens kokybę. Vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai...

Horoskopas lapkričio 13 dienai

AVINASBūkite budrus. Gali nukentėti jūsų karjera. Jei nepadirbėsite ilgėliau po darbo, pelningus darbus gali perimti jūsų varžovas. Intelektinis žaidimas internete JAUTISPagaliau išsiaiškinsite ilgai jus slėgusią paslaptį. Dabar laikas daryti išvadas. Analizuokite, lyginkite, apibendrinkite. Tik racionalus mąstymas...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS