Kvepalai, kaip ir žmonės, turi savo charakterį: vieni „drąsesni“, intriguojantys, kiti dvelkia romantiškumu, tyrimu, dar kiti yra „griežtesni“ bei „sunkesni“. Kiekvienų kvepalų aromato vingrybės išskiria juos iš kvepalų gausos bei padeda pabrėžti Jūsų, nepriklausomai nuo to, ar esate vyras, ar moteris, individualumą bei charakterio savitumą. Norėdami išsirinkti tobulus, geriausiai Jus atspindinčius kvepalus, turėtumėte atkreipti dėmesį į juose esančią aromatinių medžiagų koncentraciją, vyraujančias natas, kvapų kategoriją bei savo odos tipą.
Aromatinių medžiagų koncentracija lemia kvepalų intensyvumą
Odekolono aromatas išlieka trumpiausiai. Jis visada yra žymimas raidėmis EDC (Eau de Cologne). Atkreipkite dėmesį, kad galite išgirsti ir kitokį pavadinimą, t. y., „Kiolno vanduo“, kuris taip pat yra naudojamas, kalbant apie odekoloną. Pažymėtina, kad odekolone aromatinių (kvapniųjų) medžiagų koncentracija yra mažiausia ir gali siekti nuo 3 proc. iki 8 proc. Tokia kvapniųjų medžiagų koncentracija užtikrina, kad aromatas Jus lydėtų apie 2 val.
Tualetinis vanduo savyje turi aromatinių medžiagų, kurių koncentracija yra nuo 5 proc. iki 15 proc. Apie 4 val. išliekantis aromatas, itin patraukli kaina bei pakuotės dydis sąlygoja šios tualetinio vandens populiarumą. Pažymėtina, kad tualetinis vanduo visada yra žymimas raidžių deriniu EDT (Eau de Toilette).
Kvapnusis vanduo, žymimas PDT (Parfum de Toilette) arba EDP (Eau de Parfum) raidžių deriniais. Jame aromatinių junginių koncentracija sudaro nuo 10 proc. iki 20 proc. Tokio aromatinio junginių kiekio visiškai pakanka tam, kad aromatas Jus lydėtų apie 6 val.
ESDP (Esprit de Parfum) žymėjimu yra žymimi kvepalai, kurių sudėtyje aromatinių medžiagų koncentracija yra nuo 15 proc. iki 30 proc. Jais pasikvėpinus, aromatas išlieka apie 10 val.
Didžiausia aromatinių medžiagų koncentracija gali siekti iki 40 proc. Tokia aromatinių medžiagų koncentracija pasižymi tikrieji kvepalai, žymimi ženklinimu PP. Jų aromatas išlieka apie 15 val. Šie kvepalai, žinoma, yra patys brangiausi, tačiau jų kokybė to verta.
Vyraujančios kvepalų natos pagal kvapų grupes
Citrusinių vaisių natos vyrauja gaiviuose kvepaluose, kurie dažnai asocijuojasi su šviežumu bei švara. Rožių, našlaičių, kitų gėlių, įskaitant egzotiškas rytietiškas gėles, aromatai vyrauja „lengvuose“, romantiškuose bei „stipresniuose“, gundančiuose kvepaluose. Sakoma, kad populiariausi kvepalai moterims yra priskiriami būtent šiai kategorijai. Lengvai salstelėjęs, bet gaivus kvapas vyrauja kvepaluose, kurie yra priskiriami vaisių kategorijai. Vaisių kategorijai taip pat gali būti priskiriami ir labai saldūs kvepalai, kuriuose vyrauja braškių, aviečių, arbūzo ir pan. aromatas. Elegantiškai „sunkus“, rafinuotas kvapas – tai ne kas kitas, kaip medienos kvapas, kuriuo praturtinti kvepalai vyrams bei unisex tipo kvepalai.
Kvepalai pagal odos tipą
Kalbėdami apie odos tipus, neturime omenyje sausos, riebios ar mišrios odos tipų. Kalbame apie karštą bei šaltą odą. Jeigu Jus nuolat krečia šaltkrėtis, oda blyški ir, tikėtina, turite žemą kraujo spaudimą, greičiausiai esate šaltos odos savininkas. Tokios odos savininkams tinka net ir itin stiprūs, aštrūs bei išraiškingi kvepalai, nes šalta oda juos „nugesina“, todėl jų kvapas tampa „ramesnis“, ne toks iššaukiantis. Ant šio tipo odos itin ilgai išsilaiko citrusinių vaisų natomis praturtinti kvepalai. Specialistai šaltos odos savininkams pataria vengti saldžių kvapų, nes oda gali kvapą „iškraipyti“, todėl rezultatas, tikėtina, Jus nemaloniai nustebins.
Karštos odos savininkai itin gerai toleruoja karštį, jų oda itin greitai ir dažniausiai iškart tamsiai įdega. Tokios odos savininkams yra patariama vengti odos bei medienos natomis pasižyminčių kvepalų, o rinktis, pavyzdžiui, rytietiškus aromatus.