17 C
Klaipėda
2024 / 06 / 24

Kokie sandėlių tipai yra populiariausi?

Ar jau skaitėte?

Šiandieniniame didelio srauto elektroninės prekybos, globalizacijos ir automatizuotų darbuotojų pasaulyje įprastas sandėlio vaizdas greitai keičiasi.

- Reklama -

Praeities sandėliai buvo suskirstyti į kategorijas pagal jų dydį ir gamybą. Šiandien turime iš naujo pažvelgti į sandėlių tipus. Galime įvertinti, kaip jie veikia ir kas juos užpildo. Sandėlys, kaip objektas, gali būti pastatytas įvairiais būdais, bet šiuo metu vienas populiariausių sandėlių tipų yra plieniniai angarai. Metalinių angarų kainos kasmet svyruoja, tad detaliau reiktų konsultuotis su tos srities specialistais.

Keletas populiariausių sandėlių tipų:

1. Muitinės sandėlis

Muitinės sandėliai yra statiniai, pastatyti importuotiems produktams ir prekėms, kurioms paprastai reikia sumokėti muitus, laikyti. Po nustatyto laikotarpio saugomos prekės gali būti išvežtos iš sandėlio be prievolės mokėti muitus. Tai ne tik muitai, kuriuos patiria šios prekės, bet ir kiti su importu susiję mokesčiai.

Muitinės sandėlių pavadinimas atsirado dėl to, kad šiuose sandėliuose pirmiausia saugomi produktai, už kuriuos atsakinga muitinė ir pasienio apsauga. Kadangi muitinės pareigūnai saugo valstybių sienas, šie sandėliai dažnai yra netoli sienų, oro uostų ir jūrų uostų.

Muitinės sandėliuose savininkas, kuris yra atsakingas už prekę, sumoka muitus, todėl prekė išleidžiama iš sandėlio. Tačiau atsakomybė nebegalioja, jei prekes išveža arba sunaikina muitinės pareigūnai. Tokiais atvejais mokesčiai netaikomi.

Argumentai „už”

- Reklama -
 • Muitų mokesčiai atleidžiami nuo bet kokių prekių, kurios neparduodamos, todėl paklausa nėra labai svarbi
 • Mažesnė finansinė įtampa įmonėms, sandėliuojančioms prekes ilgesnį laikotarpį
 • Talpina įvairius gaminius

Minusai

 • Muitinės atitikties leidimas gali būti sudėtingas
 • Gali būti sudėtinga organizuoti tarptautinius krovinius

2. Viešasis arba užsakomasis sandėlis

Vienas geriausių būdų mažoms įmonėms sumažinti sandėliavimo išlaidas yra turėti arba išsinuomoti patalpas viešajame sandėlyje. Šis sandėlio tipas yra plačiai paplitęs ir kiekvienais metais auga visoje Europoje.

Kadangi viešieji sandėliai veikia „pagal poreikį“, o savininkai priklauso nuo laisvos vietos užpildymo, kainos gali būti konkurencingos. Be to, verslo savininkai dažnai turi pasirinkimų: vieni apmokestina už padėklą, kiti – pagal kvadratinį metrą. Kiekvienas sandėlis pagal poreikį turi savo sistemą.

Kaip savininkas valdo viešąjį sandėlį?

Pirma, jie veikia kaip mėnesiniai mokesčiai. Nuomininkai reguliariai moka už sandėlio plotą, personalą vietoje, atsargų valdymo programinę įrangą ir net siuntimo galimybes.

Be to, viešieji sandėliai siūlo skirtingus saugojimo teisių terminus. Verslo savininkai gali pasirinkti mėnesines arba metines sąlygas. Tai didelė premija įmonėms, kurioms reikia lankstumo.

Argumentai „už”

 • Savininkas, o ne nuomininkas, yra atsakingas už pastato priežiūrą, personalą ir pan.
 • Lanksčios sutartys skatina mažas įmones šias patalpas panaudoti savo sandėliui
 • Jūs neprivalote samdyti darbuotojų. Tai „viskas viename“ sutartis

Minusai

 • Mažesnė klimato, kvadratinių metrų, grindų plano kontrolė
 • Mėnesinės išlaidos gali greitai kauptis

3. Valstybiniai sandėliai

Vyriausybės sandėliuose pirmiausia saugomi nacionalinėms vyriausybėms priklausantys objektai ir prekės. Tačiau privatūs asmenys ir verslo savininkai dažnai taip pat gali išsinuomoti patalpas.

Valstybiniai sandėliai pasilieka teisę areštuoti bet kurio nuomininko, nesumokėjusio nuomos mokesčio, prekes. Tai reiškia, kad vyriausybė gali laisvai tikrinti ir net parduoti įsipareigojimų nevykdančių nuomininkų turtą.

Vis dėlto valstybinių sandėlių naudojimo nauda yra gana paprasta. Vyriausybinis turtas paprastai yra gerai valdomas, švarus, reguliuojamas ir kartais kontroliuojamas. Darbuotojai įvairiose patalpose skiriasi, tačiau dauguma sandėlių yra saugūs, gerai įrengti, pavyzdžiui, įrengtos lietaus nutekėjimo sistemos, atsparūs ugniai ir paruošti bet kokiai nelaimei.

Argumentai „už”

 • Suteikia saugyklas mokykloms, biurams ir įstaigoms
 • Vyriausybės priežiūra užtikrina, kad sandėlio valdymas būtų kompetentingas ir gerai apmokytas
 • Nuomos kainos išlieka žemos, atsižvelgiant į vyriausybės reguliavimą

Minusai

 • Dėl nesumokėtų nuomos mokesčių gali būti areštuotas turtas
 • Nuomininkai turi laikytis griežtų vyriausybės standartų
 • Apsiriboja tuo, ką galima legaliai laikyti valstybinėje nuosavybėje

 

TOP naujienos

Pasimetėte – kepimo popierius, folija ar kepimo rankovė? Skirtumai, kada kurį vartoti virtuvėje

Šaltuoju metų laiku orkaitė jungiama vis dažniau, ir neretam patiekalui prireikia papildomų maisto ruošimo medžiagų. Populiariausia jų – ne tik kepant, bet ir virtuvėje...

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyriškis, leidęs sukčiams naudotis savo elektroniniais duomenimis

Marijampolės gyventojui pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes, įtariama, jog jis pardavė elektroninius duomenis, skirtus ar pritaikytus nusikalstamai veikai daryti. Vyrui gresia viešieji darbai arba bauda, arba...

Artimiausią parą į Lietuvą plūs labai šilta oro masė

Šiandien Lietuvoje žymesnio lietaus nenumatoma. Kai kur rūkas. Aukščiausia temperatūra 6–11, šalies pietvakariuose vietomis 12–15 laipsnių šilumos. Sapnų reikšmės Vasario 26 d. kritulių tikimybė nedidelė. Naktį...

Šią savaitę „Rimi“ parduotuvėse kiaulienos įsigysite pigiau: papuoš ir praturtins kiekvieną šventinį stalą (receptas)

Per didžiąsias metų šventes ant šventinio stalo dažnai puikuojasi keptas kiaulienos kumpis ar nugarinė. Kiauliena patinka daugeliui, o ją paruošti nesudėtinga tiek savaitgalio pietums,...

Raudonos nosies diena: šypsenos, gerumas ir bendruomeniškumo galia

Kovo 18-oji pažymima kaip Raudonos nosies diena, kasmet primenanti mums, kad gerumas ir šypsenos gali keisti pasaulį. Ši diena – ne tik proga juokauti ir džiaugtis, bet ir metas, kai susimąstome apie kitų žmonių...

Šiandien Lietuvoje įsigalioja karantinas: ką svarbu žinoti? (plius Mobilioji programėlė)

Vyriausybės nutarimu visoje Lietuvoje nuo šeštadienio skelbiamas karantinas, kuris truks tris savaites. Šiuo laikotarpiu bus sustabdyta arba apribota veikla tam tikrose ūkio šakose, sustiprintos infekcijų kontrolės priemonės, o darbas ir mokymas organizuojamas užtikrinant kuo...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS