18 C
Klaipėda
2024 / 06 / 24

Su šiais „Rimi“ produktais pasiruošite pigų ir gardų patiekalą: nekainuos nei 2 Eur

Ar jau skaitėte?

Būna, kad šaldytuvas – pustuštis, o iki savaitės apsipirkimo dar liko pora dienų. Jei turite pakelį makaronų, pusę kopūsto, likę keletas riešutų – pigūs ir gardūs pietūs garantuoti. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pastebi, kad kopūstas – itin vertinga daržovė, turinti priešuždegiminių savybių. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva atkreipia dėmesį, kad šį lengvą patiekalą visai šeimai pagaminsite vos už 2 eurus ir galėsite sunaudoti likučius, taip neišmesdami maisto ir sutaupydami.

- Reklama -

Kopūstai: mažai kalorijų, daug vertingų medžiagų

Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad kopūstai priklauso kryžmažiedžių augalų šeimai, kuriai priskiriamos daržovės yra vienos turtingiausių žmogui naudingomis medžiagomis.

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva atkreipia dėmesį, kad šį lengvą patiekalą visai šeimai pagaminsite vos už 2 eurus.

„Kopūstai turi daug skaidulų, taip pat yra turtingi vitaminais C, K, B ir E, magniu bei kitomis vertingomis medžiagomis. Kopūstai taip pat pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, nes tiek daržovėje, tiek jos sultyse yra daug fitochemikalų“, – sako dr. E. Gavelienė. 

Anot gydytojos dietologės, kopūstuose taip pat gausu kraujospūdį reguliuojančio kalio, skeleto sistemą stiprinančio kalcio ir fosforo, odos bei gleivinių būklę gerinančio magnio, geležies, vario ir beta karoteno. Be to, gausus chlorofilo ir didelis vitamino C kiekis skatina geležies įsisavinimą, taip padėdamas kovoti su mažakraujyste. Vitaminas C dar atlieka svarbų vaidmenį imuninės sistemos veikloje, kolageno sintezėje, skatina žaizdų gijimą.

Gydytoja dietologė taip pat pataria kopūstus į savo racioną įtraukti tiems, kurie reguliuoja svorį ir nori išvengti perteklinio kalorijų kiekio. „Kopūstuose gausu skaidulų, vitaminų ir mineralų, tad jie palaiko bendrą sveikatą ir gyvybingumą, nepridėdami perteklinių kalorijų. Kopūstai puikiai tinka reguliuojant svorį ir norint laikytis subalansuotos mitybos“, – sako dr. E. Gavelienė.

Makaronai – energijos šaltinis

Dr. E. Gavelienė atkreipia dėmesį, kad angliavandeniai yra pagrindinis žmogaus energijos šaltinis, kurių pritrūkus organizmas ima deginti baltymus, todėl angliavandeniai būtini žmogaus racione, tik reikia rinktis sveikatai palankesnius ir nepamiršti saiko.

- Reklama -

„Nereikėtų laikytis nuostatos, kad makaronai negali egzistuoti sveikatai palankioje mityboje. Juos tikrai galima įtraukti į savo racioną, tačiau visuomet reikėtų atsižvelgti į tai, iš ko jie pagaminti. Pavyzdžiui, jei makaronai yra viso grūdo, iš kietagrūdžių kviečių, grikių ar praturtinti špinatais bei burokėliais, tai jie išties maistingesni“, – sako dr. E. Gavelienė.

Gydytoja dietologė pažymi, kad nors tai pigus ir paprastai paruošiamas produktas, makaronai visgi neturėtų tapti kasdieniu patiekalu: juos rekomenduojama valgyti ne dažniau nei 1–2 kartus per savaitę.

Pasak ekspertės, makaronai nepasižymi didele mineralinių medžiagų gausa, tačiau juose yra šiek tiek kalcio, magnio ir geležies, o kai kuriose makaronų rūšyse – cinko. Priklausomai nuo miltų, iš kurių yra pagaminti, makaronuose gali būti ir B grupės vitaminų.

Gydytoja dietologė atkreipia dėmesį, kad makaronų maistinė vertė priklauso netgi nuo jų paruošimo būdo, tad rinktis sveikatai palankesnį variantą nekainuos nė cento ir nereikalaus papildomų pastangų. Svarbiausia taisyklė – makaronų nepervirti.

„Nepervirtų makaronų glikeminis indeksas kiek žemesnis, o tai reiškia, kad cukraus lygis kraujyje kils lėčiau. Be to, valgant tokiu būdu paruoštus makaronus ilgiau išsilaikys ir sotumo jausmas, nekils noras užkandžiauti“, – sako dr. E. Gavelienė.

Kopūstas – pigi ir vertinga daržovė

Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva pažymi, kad kopūstai pirkėjų mėgiami tiek dėl pigumo, tiek dėl įprasto lietuviško skonio, o makaronų ir kopūstų patiekalą lengviems pietums ar vakarienei pagaminsite vos už 2 eurus.

„Šis patiekalas – geriausia išeitis, jei šaldytuve yra pusė likusio kopūsto ir nežinote, kaip jį sunaudoti. Makaronų pakelį tikrai turėsite namuose, o šiuos paprastus pigius ingredientus pagardinę tarkuotos citrinos žievele išgausite gaivų ryškų skonį, kuriam gilesnę natą suteiks vos keli riešutai, kuriuos irgi tikriausiai rasite virtuvės spintelėse“, – sako O. Suchočeva.

Pasak ekspertės, naujojo derliaus kopūstai yra traškūs, minkšti ir netruks iškepti, tad pietų gamyba užtruks tiek, kiek virs makaronai, kuriuos po to teliks sumaišyti su kepintais pagardais.

Kad kopūstai ilgesnį laiką išliktų švieži, „Rimi“ komercijos operacijų vadovė pataria juos laikyti sausoje, vėsioje vietoje. „Nors kopūstui senstant džiūsta jo lapai, net apdžiūvusio gūžinio kopūsto neverta išmesti – tereikia nuskabyti viršutinius lapus”, – pastebi O. Suchočeva.

Jei liko pora dienų iki pagrindinio savaitės apsipirkimo, išbandykite šį pigų paprastą patiekalą, kuriam užteks namie turimų ingredientų, o apsipirkti pigiau padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus bei papildomas nuolaidas. Visus sutaupyti padedančius „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt., taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse.

Makaronų ir kopūstų patiekalas nenuvils nei skoniu, nei kaina: pietūs kainuos vos 2 eurus.

RECEPTAS

Citrina pagardinti makaronai su keptais kopūstais ir riešutais

Patiekalui reikės:

  • 400 g viso grūdo makaronų;
  • 3 šaukštų aliejaus;
  • 500 g pjaustyto kopūsto;
  • 6 česnako skiltelių;
  • 30 g smulkintų graikinių riešutų (apie 12 puselių);
  • 1 smulkiai pjaustytos aitriosios paprikos (nebūtinai); 
  • pusės citrinos nutarkuotos žievelės ir sulčių.

Gaminimo eiga:

  1. Išvirkite viso grūdo makaronus pagal instrukciją ant pakuotės.
  2. Kol verda makaronai, 8–10 min. pakepkite plonomis juostelėmis pjaustytus kopūstus. Įdėkite smulkiai pjaustytus česnakus ir aitriąją papriką, kai kopūstai suminkštės, kepimo pabaigoje įdėkite riešutus.
  3. Nukėlę nuo ugnies įmaišykite citrinos žievelę.
  4. Nukoškite makaronus, pasilikite truputį virimo vandens. Makaronus sumaišykite su keptais kopūstais ir citrinų sultimis, jei reikia, įpilkite nuo makaronų likusio vandens.

Skanaus!

TOP naujienos

ORAI: Penktadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus

Penktadienio dieną daug kur palis, vyraus nedidelis lietus. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 8–13 m/s. Aukščiausia temperatūra 11–16 laipsnių šilumos. Šeštadienį lietaus tikimybė maža. Vėjas šiaurės...

Šiandien antroje dienos pusėje daug kur palis

Šiandien antroje dienos pusėje daug kur palis. Vietomis griaudės perkūnija. Vėjas šiaurinių krypčių, 5–10 m/s, per perkūniją kai kur gūsiai 15 m/s. Aukščiausia temperatūra...

Vaflių dienos proga prisiminkite vaikystę – švediškas receptas padės kūrybiškai panaudoti maisto likučius

Tarptautinė vaflių diena – proga pasimėgauti gardžiais ankstyvaisiais arba vėlyvaisiais pusryčiais. Už tai turėtume dėkoti švedams, mat būtent jie yra šios proginės dienos pradininkai,...

ORAI: Antradienį be žymesnių kritulių

Antradienį be žymesnių kritulių. Vėjas rytų, šiaurės rytų, 5–10 m/s. Temperatūra naktį 2–7 laipsniai šalčio, dieną nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Trečiadienį...

Jau kelias savaitės, kai vaiko teisių apsaugos institucijos sulaukia dvigubai daugiau iškvietimų

Lyginant su pernai metų Kalėdomis ir Naujaisiais metais, dvigubai daugiau iškvietimų sulaukusi Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba tikina, kad iškvietimų skaičius auga ne tik per šventes. Sveikatos apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, tai...

Advento kalendoriaus istorija: kaip 24 langeliai tapo būtinu Kalėdų laukimo atributu

Ar žinojote, nuo ko prasidėjo advento kalendorių, vainikų ir žvakių istorija? Nors šiandien advento kalendoriai tradiciškai pradedami gruodžio 1 d., seniau jie buvo vadinami Kalėdų arba Švento Mikalojaus kalendoriais ir dovanojami vaikams gruodžio 6-ąją,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS