24 C
Klaipėda
2024 / 07 / 22

Klaipėdoje plečiasi sveikatos paslaugų teikiamų paslaugų spektras: atliks ir radiologinius tyrimus

Ar jau skaitėte?

Nuo šiol atlikti reikalingus radiologinius tyrimus – magnetinio rezonanso tomografiją (MRT), kompiuterinę tomografiją (KT) ir rentgeną – vakarų Lietuvos gyventojai gali ir Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“. Būtent šių tyrimų dėka gydytojai gali įvertinti kaulų, kraujagyslių, minkštųjų audinių, vidaus organų veiklą bei sutrikimus ir laiku paskirti pacientams reikalingą gydymą. Laura Penikienė, „Kardiolitos klinikų“ vykdomoji direktorė daugiaprofilinėms klinikoms, pažymi, jog šie tyrimai pradedami teikti siekiant užtikrinti kuo geresnį jų prieinamumą bei patogumą pajūrio gyventojams. Investicijos į naują, vieną moderniausių rinkoje tyrimų techniką siekė daugiau nei 1,5 mln. Eur.

- Reklama -

„Reguliariai atliekame rinkos tyrimus bei domimės pacientų poreikiais, siekdami suteikti jiems reikalingiausias paslaugas. Pastebime, kad sėslus gyvenimo būdas, fizinio aktyvumo stoka bei visuomenės senėjimas didina ne tik instrumentinių bei laboratorinių, bet ir radiologinių tyrimų paklausą. Jai sparčiai augant, pacientai po konsultacijos su gydytoju specialistu radiologinių tyrimų dažnai turi laukti ilgose eilėse, o tai kartais gali lemti uždelstą gydymą. Norėdami pajūrio gyventojams pagerinti šių paslaugų prieinamumą, pradėjome teikti pilną radiologinių paslaugų kompleksą – magnetinio rezonanso tomografijos, kompiuterinės tomografijos bei rentgeno tyrimus. Svarbu ir tai, kad dabar visas reikalingas diagnostikos bei gydymo paslaugas pacientai patogiai gali gauti vienoje klinikoje“, – pažymi L. Penikienė.

Magnetinio rezonanso tomografiją (MRT). Nuotrauka iš socialinių tinklų.

Ji pratęsia, jog klinikoje įrengta viena moderniausių rinkoje tyrimų technika, pasižyminti svarbiais privalumais – greitesniu atlikimo laiku, dar kokybiškesne gaunamų vaizdų kokybe, mažesne apšvitos doze bei papildomomis priemonėmis paciento komfortui užtikrinti.

Naujos kartos MRT sistema pacientams užtikrina didesnį komfortą

Magnetinio rezonanso tomografijos tyrimas – vienas pažangiausių ir saugiausių tyrimo metodų šiuolaikinėje medicinoje, kuris yra neskausmingas bei nesukelia jokių žinomų su šia procedūra susijusių šalutinių poveikių žmogaus organizmui. MRT metu dažniausiai tiriami minkštieji audiniai – žarnynas, vidaus organai, širdis, smegenys bei sąnariai.

Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“ esanti naujausio tipo magnetinio rezonanso tomografo sistema leidžia tyrimus atlikti 50 proc. greičiau, lyginant su senesnės kartos įrenginiais, nes įdiegta technologija automatiškai prisitaiko prie paciento kūno parametrų. Kiekvieno tyrimo trukmė priklauso nuo to, kuri kūno dalis tiriama – pavyzdžiui, trumpiausiai užtrunka sąnarių tyrimai, o pilvo bei dubens organų ištyrimui gali prireikti 30-40 min. Galinga gradientų sistema leidžia atlikti labai aukštos kokybės ir skiriamosios gebos tyrimus, taip aptinkant net mažiausias struktūras.

Net iki 97 proc. tylesnis aparato skleidžiamas garsas tyrimo metu, įmontuota garso sistema, leidžianti klausytis raminamos muzikos, lubose pavaizduotas saulėto pajūrio dangaus vaizdas sukuria papildomą komfortą, ypač aktualų žmonėms, turintiems uždarų patalpų baimę. Klaustrofobijos pojūtį mažina ir ypač trumpa magneto konstrukcija, neuždengianti visos erdvės.

- Reklama -

Trumpesnis skenavimo laikas bei mažesnė apšvitos dozė

Kompiuterinė tomografija – neinvazinis radiologinis tyrimo metodas, dažniausiai skiriamas norint gauti tikslią ir detalią informaciją apie pakitusių organų ir audinių struktūras: galvos smegenų kraujotakos sutrikimus, daugybinius krūtinės ląstos, pilvo, plaučių ir kaulų sužalojimus, taip pat širdies ir kraujagyslių, stuburo ligas, vidaus organų būklę, navikus, jų išplitimą bei kaulų tankį.

Itin aukštos kokybės naujoji Klaipėdos „Kardiolitos klinikų“ kompiuterinės tomografijos sistema pasižymi trumpesniu skenavimo laiku, gali dar tiksliau tirti kelias kūno sritis vienu metu, pavyzdžiui, krūtinę-pilvą-dubenį, taip pat tyrimą atliekant su kontrastine medžiaga, bus naudojamas mažesnis jos kiekis.

Kompiuterinis tomografas sukomplektuotas su specializuotu alavo filtru, mažinančiu apšvitos dozę ir didinančiu kontrastą tarp minkštųjų audinių ir oro – šios savybės leidžia įvertinti net ir labai smulkias organų struktūras, nenukenčiant gaunamų vaizdų kokybei.

Naudinga žinoti ir tai, kad sistemos parametrus technologas nustato šalia paciento esančiame planšetiniame kompiuteryje – tokiu būdu 90 proc. tyrimo laiko pacientas nebūna vienas ir patiria mažiau nerimo.

Rentgenas – itin greitas, efektyvus bei visiškai neskausmingas, vienas iš dažniausiai naudojamų radiologinių tyrimų metodų visame pasaulyje. Jis atliekamas įvairaus amžiaus žmonėms, kuriems reikalinga įvertinti kaulinių struktūrų vientisumą, taip pat kvėpavimo (plaučių, bronchų, gerklų) ir kraujotakos sistemos organų pakitimus.

Klinikoje įrengtos naujos kartos rentgeno sistemos tyrimo metu kūnas apšvitinamas itin nedidele jonizuojančių spindulių doze. Tyrimo metu apšvita nėra išvengiama, tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia ją maksimaliai sumažinti ir gauti kokybiškus rezultatus.

Svarbu žinoti, kad pacientams, draustiems privalomuoju sveikatos draudimu ir turintiems gydytojo specialisto siuntimą, radiologiniai tyrimai yra pilnai kompensuojami Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Klinikoje – platus teikiamų paslaugų spektras

Klaipėdos „Kardiolitos klinikose“, be radiologinių tyrimų, teikiamos bene visų medicinos sričių paslaugos – čia pacientai gali užsiregistruoti šeimos gydytojų, gydytojų kardiologų, neurologų, gastroenterologų, ginekologų, urologų, endokrinologų, reumatologų, ortopedų, dermatologų, trichologų konsultacijoms bei tyrimams.

Klinikoje teikiamos ir odontologijos paslaugos: profilaktika ir dantų higiena, terapinis bei vaikų dantų gydymas su bendrine anestezija, periodontologija, endodontija, protezavimas, implantavimas bei kitos burnos chirurgijos paslaugos.

„Džiaugiamės, kad mūsų klinikoje pacientų sveikata rūpinasi vieni geriausių gydytojų Lietuvoje. O dėl nuolat plečiamo paslaugų asortimento bei modernios, išskirtinių privalumų turinčios įrangos Klaipėdos ir aplinkinių miestų gyventojams galime pasiūlyti visapusiškas medicinos paslaugas, sukoncentruotas vienoje klinikoje“, – pabrėžia L. Penikienė.

TOP naujienos

Palanga kviečia į Ukrainos ir Lietuvos draugystės dieną – susipažinkime, pabendraukime, padėkime

Balandžio 9 d., šeštadienį, Palanga kviečia į ypatingą renginį – Ukrainos ir Lietuvos draugystės dieną, skirtą paremti ir palaikyti Ukrainos karo pabėgėlius, apsistojusius kurorte....

„Bambukiniai“ indai. Ar visuomet tai saugus pasirinkimas?

Pastaraisiais metais vis plačiau rinkoje platinami iš plastiko pagaminti stalo ir virtuvės indai, į kuriuos pridėta bambuko ar kitų „natūralių“ medžiagų. Dažniausiai tai daugkartiniam...

Siūlo įpareigoti pilnamečius vaikus mokėti išlaikymą savo tėvams: 5 proc. nuo metinių pajamų

Įstatyme siūloma įtvirtinti pareigą suaugusiems vaikams išlaikyti savo tėvus. Tai numatančias Socialinių draudimo pensijų įstatymo pataisas įregistravęs Seimo Darbo partijos frakcijos narys Valdemaras Valkiūnas...

Kaip atpažinti širdies nepakankamumą ir prailginti kokybiško gyvenimo trukmę?

Širdies nepakankamumas – klinikinis sindromas, kai pakinta vieno svarbiausių žmogaus organų struktūra ir sutrinka jo funkcija. Tokiais atvejais pablogėja širdies raumens gebėjimas atsipalaiduoti arba...

Horoskopai gruodžio 14 dienai

AVINASDėl sveikatos šiuo metu neturite problemų. Tik nekalbėkite per garsiai, nes galite greitai užkimti. Būkite mandagus, bet nepatiklus. JAUTISRytinio pokalbio metu pagaliau pajudės jūsų reikalai, kuriuos ilgą laiką laikėte nesutvarkomais. Nedelsdamas užsiimkite jais, kalkite geležį,...

Kaip sumažinti arba visai išbraukti iš savo darbotvarkės nereikalingus susitikimus?

Kasdieniai pokalbiai su komanda, strategijų sesijos, savaitės veiksmų aptarimai, finansinės apžvalgos, metinės ir ketvirtinės ataskaitos, valdybos posėdžiai. Ar kada nors pagalvojote, kad jūsų darbotvarkėje yra per daug susitikimų? Jei taip, jūs ne vieni. Remiantis Australijos...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS