7 C
Klaipėda
2025 / 04 / 26

Karantino metu nuolatinio žmonių buvimo namuose neatlaiko ir prietaisai

Ar jau skaitėte?

Nuolatinis buvimas namuose dėl karantino daiktams, technikai ir kitam namų turtui – ne į naudą. Per pirmąsias karantino savaites turto sugadinimo atvejų pagausėjo penktadaliu, pastebi draudikai. Šalies gyventojai namuose dažniausiai rinko stiklo šukes, kreipėsi dėl neveikiančių telefonų, televizorių ir kitų elektros prietaisų, sugedusių šildymo sistemų.

- Reklama -
 

Bendrovės duomenimis, nuo kovo vidurio vien stiklo dūžių skaičius padidėjo beveik du kartus, palyginti su tomis pačiomis 2019 m. savaitėmis.

„Natūralu, kad būdami namuose dažniau naudojame juose esančius daiktus, baldus, liečiame ar kažką dedame ant jų paviršių, varstome stiklines ar stiklo elementų turinčias duris. Pastebime, kad karantino metu padaugėjo atvejų, kuomet stikliniai paviršiai dūžta dėl netyčinių pačių gyventojų veiksmų. Dūžių ar skilimo dėl neatsargumo neišvengia stikliniai staleliai, kaitlentės bei kiti stiklo paviršiai“, – sako vienos Lietuvoje veikiančios draudimo bendrovės Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

Neatlaiko užgulti elektros laidai

Žalų reguliavimo departamento direktorė Karolina Karpova.

Į namus perkelti darbai, nuotolinis vaikų mokymas ir intensyvesnė buitis greitai išaugino elektros sistemų apkrovas. Per tris karantino savaites užfiksuota 18 proc. daugiau gedimų, susijusių su elektros įtampos svyravimais.

„Paprastai įtampos svyravimai elektros tinkluose yra būdingi šiltajam sezonui, kai padaugėja audrų, tačiau šiuo metu dominuoja dėl netvarkingos elektros instaliacijos įvykę trumpieji jungimai, didelė sistemų apkrova. Tokiu atveju gali nukentėti bet kuris į elektros lizdą įjungtas prietaisas: nuo kompiuterių iki televizorių ir virtuvės technikos. Pastebėjus įtampos svyravimus, būtina nedelsiant išjungti elektros energiją naudojančius įrenginius ir apie tai informuoti elektros tiekėją, o nutikus nelaimei – kviesti elektriką“, – komentuoja specialistė.

- Reklama -

Apsaugoti namuose naudojamą buitinę techniką ir kitus prietaisus, anot K. Karpovos, galima įrengus įtampos kontrolės relę arba įtampos stabilizatorių.

Telefonai dominuoja tarp sugedusių prietaisų

Draudimo bendrovės duomenimis, dažniausiai buityje genda telefonai – 22 proc., taip pat televizoriai ir šildymo sistemos – po 20 proc. turto sugadinimo atvejų. Kiek rečiau genda šaldytuvai – 10 proc., viryklės, orkaitės bei indaplovės – po 7 proc., kompiuterinė įranga ir kavos aparatai – 5 proc. atvejų, o skalbyklės – vos 3 proc.

 

„Apklausos rodo, kad žmonės mobilųjį telefoną per dieną paliečia mažiausiai 2600 kartų, tačiau karantino metu turėtų būti vertinamas ir faktorius, kad jį dažniau gali pasičiupti vaikai ar jiems įrenginys kuriam laikui duodamas dėl suaugusiųjų ramybės. Mūsų duomenimis, mobilieji dažniausiai apliejami ar sudaužomi. Dėl neatsargumo, neapsižiūrėjimo galima numesti ar apipilti ne tik smulkius, bet didesnius įrenginius – televizorius, todėl būtų apdairu įsivertinti, ar jie saugiai naudojami karantino metu ir, jei reikia, pertvarkyti namų erdves susitelkiant į tai, kad ne tik gedimų, bet ir traumų būtų kuo mažiau“, – sako K. Karpova.

Nors šaldytuvų gedimai sudaro tik kas dešimtą turto sugadinimo atvejį, tačiau draudikai atkreipia dėmesį, kad būtent jie ypač karantino metu gali gerokai apsunkinti gyvenimą. Todėl rekomenduojama nepalikti jų ilgai atidarytų, o ir dureles atidarinėti laikant už rankenos, o ne bandant užkabinti sandarumą užtikrinančią gumą.

 

Į dažniausiai gendančių daiktų trejetuką taip pat patenka ir šildymo sistemos, kurių gedimų padaugėja šalčiausiais žiemos ir pavasario mėnesiais, tačiau dar ir dabar šildymo sezonas oficialiai neužbaigtas, o dėl buvimo namuose padažnėja įvairių sistemų reguliavimų.

Boris Kuzmas
Marketingo ir viešųjų ryšių skyriaus vadovas
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ filialas Lietuvoje

TOP naujienos

Prekybos centro CUP vadovė O. Nevinskienė: „Kuriame miesto kultūrą ir esame šalia tų, kam sunku“

Vienoje gražiausių Vilniaus vietų įsikūręs prekybos centras CUP savo socialinės atsakomybės kryptis sieja su parama sveikatos iniciatyvoms ir miesto kultūros kūrimu. Pastaroji kryptis apima...

Vasario 15-oji, pirmadienis, Tarptautinė vėžiu sergančių vaikų diena

Vasario 15-oji, pirmadienis, 8 savaitė. Saulė teka 7.40 val., leidžiasi 17.26 val. Dienos ilgumas 9.46 val. Mėnulis (jaunatis). Vardadieniai: Alina, Faustinas, Girdenis, Jordanas, Jovitas, Jurgina (Jurgita), Vytis, Zygfridas. Datos: Tarptautinė...

Klaipėdos rajone operatyviai sulaikyti trys įtariamieji išvilioję iš senjorės pinigus

Sausio 23 d., Klaipėdos apskr. VPK kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai operatyviai sulaikė tris asmenis įtariamus sukčiavimu. 2023 m. sausio 23 d.,Klaipėdos rajone...

Didžiausias elektros prietaisų priešas – įtampos svyravimai: pataria, kaip nuo jų apsisaugoti

Dažniausiai baiminamasi, kad namuose turimi elektros prietaisai suges juos sudaužius arba suliejus vandeniu, tačiau dažnai įrenginius gali sugadinti ir plika akimi nematomas priešas –...

Apsipirkę „Rimi“ vykstančių „Švaradienių“ metu namus prieš Velykas susitvarkysite žymiai pigiau

Namų valymas prieš Velykas gali kelti stresą dėl laiko stokos, tobulos švaros siekio ar spaudimo bet kokia kaina sukurti jaukią ir šventinę aplinką svečių...

Horoskopai kovo 11 dienai

AVINASVisus sprendimus priimkite tik pirmiausia pasitarę su šeima. Nestokite į išdidžią vienišo atsiskyrėlio pozą. Turite stengtis nieko neįskaudinti. Pareiga šaukia, malonumus teks kol kas...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS