Vakarų Lietuvos išskirtinių statybos darbų bendrovė „Mirigita” praeitus metus pabaigė pasiekusi 9,3 milijonų eurų apyvartą arba 34 proc. didesnę nei 2022 metais, kuomet ji siekė 6,92 milijonus eurų. Anot vadovų, augimą lėmė pradėti kardinalūs pokyčiai bendrovėje – stipriau koncentruotasi į išskirtinių architektūros objektų statybos darbus, pasirinktas tvaresnės statybos darbų organizavimo kelias bei įgyvendinta daugiau projektų nei iki tol.
Ilgus metus daugiau nei pusę užsakymų sudariusius renovacinius projektus bendrovėje, pernai palengva pradėjo keisti sudėtingos architektūros ir konceptualūs individualūs užsakymai, kurių įgyvendinimas reikalauja gerokai didesnių pastangų, bet, anot bendrovės vadovų, yra gerokai įdomesnis, motyvuojantis ir skatinantis tobulėti.
„Daug diskutavome apie tikslus, ką norėtume pasiekti pradėję trečią veiklos dešimtmetį ir kur atsidurti. Įdomiausia tai, kad kryptį padiktavo sukaupta patirtis, įgyvendinti projektai, satisfakcija tai darant. Tad nutarėme rinktis kiek kitokį kelią, žengti ten kur turime žinias, bet su kolegomis nebuvome įgalinę patirties pardavimuose. Taip palengva kolektyvas pradėjo didinti individualių užsakymų skaičių, o kai kurie netrukus jau virs puikiomis išskirtinėmis realizacijomis”, – sako įmonės įkūrėjas Giedrius Kiauleikis.
Anot jo, permainos bendrovėje buvo inicijuotos „Mirigita“ kolektyvo, kuris ir tęsia jų įgyvendinimą, siekiant dar labiau sustiprinti įdirbį išskirtinių architektūros projektų realizavime Vakarų Lietuvoje bei išlaikyti tinkamą balansą tarp pramonės pastatų, renovacijos bei kitų darbų.
„Turime sukaupę unikalias žinias ir patirtį, galime teikti statybos darbų paslaugas net kultūros paveldo objektuose ar vykdyti visų statybos darbų rangą, tačiau norime pasiekti tinkamą balansą, bendrovės veikloje, tokių projektų įgyvendinime. Padėti įgyvendinti sudėtingas architektūrines ambicijas, įprasminant Lietuvos architektūros potencialą ar pakeliant architektūrinę kartelę Vakarų Lietuvoje, yra tai, ką norėtume palikti čia ir tai kas mus telkia”, – sako bendrovės vadovas Andrius Bertašius.
Pasak jo, praeitais metais bendrovės individualių užsakymų skaičius išaugo 10 procentų ir sudarė daugiau nei trečdalį bendrovės klientų, tuo tarpu siekiama, kad tokių užsakymų skaičius sudarytų apie 50 proc. artimoje ateityje, dar dalis – kultūros paveldo objektų, kiti – pramonės bei renovacijos.
„Pradėtos permainos liečia ir kolektyvą, tad turėsime kelias specialistų grupes, turinčias didžiausią patirtį ir žinias, dirbant sudėtingesnės architektūros projektuose, tiek atliekant renovacijos darbus ar kultūros paveldo objektuose, kuriems būtini mūsų turimi sertifikatai”, – sako jis.
„Veiklos geografija savaime įpareigoja elgtis maksimaliai draugiškai su aplinka, kurioje dirbame ar kuriame. Tuo tarpu investicijos į įrengimus, perdirbančius statybos atliekas pakartotiniams naudojimui, ne tik prisideda prie tvaresnės bendrovės politikos, bet ir ilgainiui atsipirks, nes minėtos medžiagos gali būti sėkmingai panaudojamos pagal kitą paskirtį”, – sako jis.
Pasak jo, pernai bendrovės investicijos siekė 0,3 mln. eurų, įmonėje šiuo metu dirba 45 darbuotojai. Bendrovė yra viena daugiausiai sumokančių mokesčių Palangos savivaldybėje veikiančių įmonių, turinti paveldosaugos statybos darbų vykdymo sertifikatus, įdiegusi ISO sistemas, teikia visas su statybos darbais susijusias paslaugas, pradedant kultūros paveldo objektų, individualių namų, sudėtingos architektūros ar renovacijos. Yra įgyvendinusi tokius objektus kaip viešbutis „Vila Komoda“ Palangoje, Klaipėdos „Michaelson boutique hotel“, alaus darykla „Švyturys“, plastikos chirurgijos centras „Clinicus“ ir kt.