6 C
Klaipėda
2024 / 03 / 29

Eterinių aliejų galia: ne tik stiprina imunitetą, bet ir apsaugo namus nuo virusų

Ar jau skaitėte?

Eterinių aliejų galios žmogaus sveikatai žinomos nuo neatmenamų laikų: istorikai eterinių aliejų liekanų randa net faraonų kapuose. Jie ne tik atpalaiduoja, ramina, bet ir gali padėti įveikti įvairius negalavimus ar net užtikrinti namų švarą ir apsaugą nuo virusų bei bakterijų.

- Reklama -

Šios nakties sapno reikšmė


Nuotrauka Christin Hume iš Unsplash.

Šį sekmadienį TV8 televizijos medicinos laidoje „Sveikatos medis“ bus pasakojama apie eterinių aliejų prigimtį, istoriją, gamybos būdus ir naudą sveikatai. Pasirodo, kvapnūs aliejai iki šių dienų naudojami Rytų medicinoje, o net ir moderniosios Vakarų medicinos pradininkas Hipokratas aprašinėjo jų poveikį, gydant įvairius negalavimus. Tunise gyvenanti aromaterapeutė Jolita Kehila tikina, kad šiame krašte eteriniai aliejai yra nepaprastai populiarūs: juos garina namuose, naudoja maisto gamyboje ir sveikatos gerinimui.

„Žmogaus organizmas labai sėkmingai pasisavina eterinius aliejus būtent ten, kur jam labiausiai to reikia. Eteriniuose aliejuose sukoncentruota stipri augalo energija, vibracijos. Yra nustatyta, jog sveiko žmogaus kūnas vibruoja 62-67 Hz, o augalai vibruoja nuo 52 Hz iki 320 Hz. Įvairiausi virusai vibruoja žemomis vibracijomis, todėl naudojantis augalais, iš jų išgaunamais eteriniais aliejais, galime apsaugoti savo sveikatą“, – laidoje pasakos „Aromatale.lt“ aromaterapeutė Jolita Kehila.

Eteriniai aliejai gali būti naudojami tiek kosmetikoje, tiek buityje, tiek terapiniais tikslais. Vis tik svarbu atminti, kad didelė veikliųjų medžiagų koncentracija gali ne pagelbėti, o pakenkti žmogaus organizmui, tad net ir eterinius aliejus reikia mokėti tinkamai naudoti.

„Eteriniai aliejai yra labai koncentruoti ir su jais reikia elgtis atsargiai. Jei jis yra neskiestas, netepkite tiesiogiai ant odos, neįkvėpkite jo. Jeigu eterinį aliejų naudosite ne garintuve, jį reikia skiesti: 5 ml bazinio aliejaus, bet kokio, kokio turite namuose ir 3-5 lašai eterinio aliejaus. Arba galima rinktis jau paruoštus mišinius, kurie yra atskiesti. Juos galima saugiai įkvėpti, naudoti ant odos, ant pulso taškų. Tačiau jei naudosite vaikams – patartina dar praskiesti arba rinktis specialiai vaikams skirtus eterinių aliejų mišinius“, – patarimu dalinsis J. Kehila.

Taip pat skaitykite:  Išbėrė nuo naujų džinsų? Vaistininkė paaiškina, kaip to išvengti

Užklupusi COVID-19 viruso pandemija privertė kiekvieną susirūpinti savąja sveikata, imuniteto stiprinimu ir namų apsauga. Čia taip pat pagelbėti gali eteriniai aliejai – užtenka į paprastą vandenį įlašinti kelis lašus eterinio aliejaus ir tuo mišiniu nuvalyti visus namų paviršius, durų rankenas, išplauti grindis. Pasak specialistės, eterinių aliejų yra itin daug rūšių ir jas pasirinkti galima ne tik pagal mėgstamą kvapą, bet ir pagal turimą savitą poveikį.

- Reklama -

„Energijai ir nuotaikai pakelti puikiai tinka imbiero, rozmarino, pušies, pelargonijos ar baziliko eteriniai aliejai, nervų sistemai – rozmarino, ramunėlės, santalų, gvazdikėlių, kraujotakai – pelargonijos, ylang-ylang, kipariso. Pipirmėtė ir citrina apsaugo nuo virusų, eukalipto, laurų, mairūno ar apelsino eterinis aliejus stiprina imunitetą, kosuliui įveikti efektyvios inhaliacijos su imbiero eteriniu aliejumi“, – naudingais patarimais laidoje dalinsis aromaterapeutė.

Kardiologai sunerimę – kovojant su koronavirusu, pamirštos kitos gyvybes nusinešančios ligos

Šiandien jau paskaičiuota, kad pirmo COVID-19 viruso karantino metu, iki trečdalio sumažėjo pacientų, besikreipiančių į gydymo įstaigas dėl ištikusio ūminio miokardo infarkto. Tai lėmė išaugusį negydyto infarkto mirtingumą namuose ir ženkliai pablogėjusią pacientų sveikatos būklę.

„Šis didžiulis iššūkis sudėliojo šiek tiek kitus prioritetus, gydant širdies ligas. Skaičiuojant praėjusių metų aukas, tai koronavirusas pasaulyje nusinešė virš dviejų milijonų gyvybių, tačiau tuo tarpu širdies ir kraujagyslių ligos – net aštuonis milijonus. Žinoma, šiuo metu turime kovoti su virusu, tačiau negalime pamiršti, jog yra ir kitos ligos, širdies ir kraujagyslių ligų grėsmė“, – laidoje teigs LSMU ligoninės Kauno klinikų Širdies ydų ir nepakankamumo skyriaus gydytojas kardiologas prof. Rimvydas Šlapikas.

Neseniai Vilniaus Universitetas atliko tyrimą, kaip širdies ir kraujagyslių ligų situacija pasikeitė pandemijos metu. Lietuvos kardiologų draugijos prezidentė prof. dr. Jelena Čelutkienė teigia, jog, deja, bet tyrimo duomenys parodė gydytojų nedžiuginančią statistiką.

Taip pat skaitykite:  Kvapų menininkė Eglė: „Galime užsimerkti, kad nematytume, bet nekvėpuoti, kad neužuostume – negalime“

„Jeigu iki pandemijos mes stebėjome, kad mirtingumo kreivė leidžiasi žemyn, deja, bet kartu su pirmąją koronaviruso banga, labai stipriai į viršų šoktelėjo mirčių dažnis dėl širdies ir kraujagyslių ligų. Stipriai sumažėjo ir paslaugų kiekis. Nors skubi kardiologinė pagalba visą laiką veikė pilnu pajėgumu, tačiau patys žmonės žymiai mažiau ėmė kreiptis dėl ūminių būklių“, – sakys prof. J. Čelutkienė.

Rubrikoje „Ačiū, daktare“ – padėka COVID-19 akistatoje dirbantiems savanoriams

Kuomet beveik metus laiko visas pasaulis kovoja su COVID-19 viruso pandemija, o ligoninės yra tiesiog apgultos pacientų, savanoriai ištiesė pagalbos ranką, talkindami medikams ligoninėse. Jie gelbsti valydami patalpas, padeda virtuvėje, skalbyklose, ligoninėje dirba liftininkais, pasiuntinukais ir viskuo, kas nereikalauja medicininio išsilavinimo. Vieni iš pirmųjų į pagalbą medikams atskubėjo Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

„Šiauliai yra ruošiami dienai „X“ ir iki tol galvojome, jog tai yra konvencinė ataka, karas ar valstybės užpuolimas. Tačiau būtent šiandien ta diena „X“ įgauna visai kitą reikšmę. Mūsų priešas yra ne ginkluoti kareiviai, o virusas. Ir tą suvokę šauliai suprato, kad mūsų frontas yra ligoninės“, – laidoje pasakos Lietuvos šaulių sąjungos savanoris, Seimo pirmininko pavaduotojas Paulius Saudargas.

Devintąjį sezoną medicinos laida „Sveikatos medis“ pradėjo atsinaujinusi – prie ilgametės laidos vedėjos, gydytojos Irenos Pivoriūnienės prisijungė veikli ir aktyvi mama, iniciatyvos „60+“ įkūrėja Laura Balčiūtė. Ilgametė medicinos laida ir toliau džiugina žiūrovus nuoširdžiomis ir jautriomis padėkomis gydytojams tiesiai iš pacientų lūpų, dalina naudingus patarimus, kaip užkirsti kelią klastingoms ligoms, pažindina su naujausiais pasiekimais medicinoje ir atsako į visiems rūpimus klausimus apie sveikatą.

„Sveikatos medis“ – tai laida, nestokojanti svarbiausių medicinos aktualijų bei patarimų, jautrių ir abejingų nepaliekančių gyvenimiškų istorijų tiek iš gydytojų, tiek iš pacientų lūpų.

Taip pat skaitykite:  Grupės „Patruliai“ lyderis atskleidė tvirtos sveikatos receptą

Medicinos laida „Sveikatos medis“, kurioje susivienijo ilgametė gydytojos Irenos Pivoriūnienės patirtis ir prodiuserės, laidų kūrėjos Vaidos Skaisgirės jaunatviškas veržlumas – sekmadieniais, 15 val. per TV8!

TOP naujienos

Pilnas prekių krepšelis už 10 eurų: misija reali ir įmanoma

Dažnas šalies gyventojas po apsipirkimo maisto prekių parduotuvėse grįžta tarsi tuščiomis, nors išleista pinigų suma būna gan nemaža. Vizualiai tai irgi akivaizdžiai matosi, kai...

Horoskopas sausio 8 dienai

AVINASLaikykitės savo kelio, jei jus traukia permainos ir judėjimas gyvenime. Šiandien jums geriausiai seksis protinė veikla, tad tinkamai paskirstykite darbus. Būkite atsargesnis bendraudamas -...

Šiandien žymesnių kritulių nenumatoma. Aukščiausia temperatūra 3–8 laipsniai šilumos

Artimiausiomis dienomis orai bus sausi ir vis šiltesni. Šiandien žymesnių kritulių nenumatoma. Aukščiausia temperatūra 3–8 laipsniai šilumos. Kovo 13 d. kritulių nenumatoma. Naktį kai kur rūkas....

Ragina smulkiuosius verslininkus nepasilikti namų darbų paskutinei nakčiai

Šių metų birželį pasibaigs „Invegos“ priemonė „Alternatyva“ – viena populiariausių finansinių priemonių smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV). Pasinaudoję šiuo įrankiu SVV per tris metus...

Vaistininkė atsako į 10 dažniausiai užduodamų klausimų apie skiepus

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenys rodo, kad nuo 40-os metų savaitės, laikomos oficialiu gripo, koronaviruso ir kitų ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sezono startu, iki dabar sergamumo lygis ženkliai ūgtelėjo. O daugiau nei 500...

Paruoškite odą vasarai: grožį lemia ne priemonių gausa, o mokėjimas ja rūpintis

Kiekvienas turi savo odos priežiūros rutiną, įpročius ir mėgstamas priemones. Ir patarimų, kaip rūpintis veido ir kūno oda – apstu. Nepasimesti informacijos gausoje padės svarbiausių principų apie odos priežiūrą išmanymas – nuo būtiniausių kremų,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS