11 C
Klaipėda
2024 / 09 / 28

Kaip išvalyti sofą?

Ar jau skaitėte?

Sofos valymas nėra pats smagiausias darbas. Kai kada net nėra aišku nuo ko pradėti. Juk tiek daug skirtingų medžiagų ir dėmių. Tačiau nesvarbu, ar jūsų sofa yra medžiaginė, odinė, zomšinė, ar iš kitos medžiagos, mes jums pristatysime geriausius valymo būdus. Pasižiūrėsime, kaip turėtų būti valoma kiekviena įprasta ar kampinė sofa, kada naudoti specializuotą įrangą, o kada gali tekti ir keisti apmušalą ar visą sofą.

- Reklama -

Apie sofų medžiagas

Prieš pradedant valyti sofą, būtina nustatyti, iš kokios medžiagos ji pagaminta. Vienai medžiagai gali tikti priemonės, kurios dirbant su kita neturės efekto arba net kenks. Štai 4 dažniausios medžiagos.

Audinys

Medžiaginės sofos yra populiariausios. Jos būna įvairių tekstūrų ir spalvų, bet lengvokai išsitepa ir greitai sugeria skysčius, todėl pastebėjus dėmę, svarbiausia veikti greitai. Nors konkretūs pasirinkimai priklauso nuo audinio tipo, daugumą jų galima valyti vandens pagrindu pagamintomis priemonėmis.

Oda

Odinės sofos yra patvarios ir prabangios, tačiau reikalauja kruopštesnės priežiūros. Odą reikia reguliariai drėkinti kondicionieriai. Jos negalima valyti tik vandeniu, nes išsausinsite medžiagą.

Zomša

Tai minkšta, tačiau labai drėgmei ir dėmėms jautri medžiaga. Geriausia naudoti specialiai zomšai skirtą valiklį arba cheminį tirpalą. Tokią sofą taip pat rekomenduojama reguliariai šukuoti specialiu šepečiu.

Velvetas

Čia reikia daugokai priežiūros. Švelnus šepetys ir švelni valumo priemonė padės išlaikyti nepriekaištingą išvaizdą. 

- Reklama -

Kaip valyti įvairių tipų dėmes ant sofų?

Dėmės yra neišvengiamybė, ypač jei turite vaikų, augintinių arba tiesiog daug laiko leidžiate ant sofos, valgote. Kiekvieno tipo dėmėms reikalingas vis kitoks valymas. Štai patarimai, kaip kovoti su dažniausiai pasitaikančiomis dėmėmis:

Maisto ir gėrimų dėmės (kava, vynas, sultys)

Jei sofa yra medžiaginė, išsiliejimo dėmę iš karto tapnokite švaria, minkšta šluoste. Švelnaus indų ploviklio ir šilto vandens mišiniu galite pavalyti. Venkite trinti, nes tada dėmė tik įsiskverbia giliau į audinį.

Jei sofa odinė, tai išteptą vietą nuvalykite sausu skudurėliu, o tada naudokite specialų odos valiklį. Po to reikia odos kondicionieriaus.

Riebalų ir aliejaus dėmės

Ant dėmės pabarstykite valgomosios sodos, kad sugertų aliejų, jei sofa yra medžiaginė. Palikite šią vietą ramiai pabūti ~15 minučių, o tada nusiurbkite dulkių siurbliu. Galiausiai galite pavalyti vietą vandens pagrindu pagamintu tirpalu arba apmušalų valikliu.

Jei sofa odinė, užberkite talko miltelių arba kukurūzų krakmolo, kad sugertų riebalus. Palikite kelioms valandoms ir tik tada nusausinkite. Jei dėmė liko, naudokite odos valymo priemones.

Rašalo, flomasterių ar markerių dėmės

Ant medžiaginės sofos dėmę aptapšnokite alkoholyje suvilgytu vatos gumulėliu. Švelniai ištepkite, bet netrinkite, kad rašalas neišsisklaidytų. Jei dėmės jau įsigėrė, gali prireikti naudoti pramoninę chemiją.

Jei sofa odinė, su alkoholiu būkite atsargūs. Nepamirškite kondicionieriaus.

Dėmės nuo naminių gyvūnėlių

Surinkite bet kokius kietus ar stambius nešvarumus. Jei sofa yra medžiaginė, naudokite acto ir vandens tirpalą arba naminiams gyvūnams skirtą fermentinį valiklį, kad neutralizuotumėte kvapą bei pašalintumėte dėmę.

Odai naudokite specialų valiklį ir kondicionierių, kad neišsausėtų.

Kokios „pasidaryk pats“ priemonės padeda valyti sofas?

Daugeliui kasdienių dėmių ir nešvarumų valyti tinka ir nebrangūs „pasidaryk pats“ valymo sprendimai. Jei specialių priemonių nėra po ranka, štai kas padės:

  1. Valgomoji soda

Valgomoji soda yra puikus, universalus valiklis. Labiausiai tinka medžiaginėms sofoms. Ji sugeria kvapus ir išsklaido dėmes. 

  1. Actas

Baltasis actas, sumaišytas su vandeniu, yra galingas valiklis, šalinantis kvapus ir dėmes. Jis dažnai pasitelkiamas naminių gyvūnėlių paliktoms dėmėms, jei sofa medžiaginė ar sintetinė. 

  1. Indų ploviklio ir vandens mišiniu

Į šiltą vandenį įlašinus truputį indų ploviklio galima gauti nemažai dėmių nuo medžiaginių sofų pašalinančią priemonę. Naudokite minkštą šluostę, kad išteptumėte dėmės zoną, tačiau venkite įmirkyti audinį, nes dėl to nusitrins medžiaga arba atsiras vandens žymės.

  1. Alkoholis

Alkoholis yra įprasta mikropluošto ir medžiaginių sofų valymo priemonė. Jis greitai išgaruoja ir nepalieka žymių. 

Kada naudoti įprastą arba šlapio plovimo dulkių siurblį?

Norint, kad ant sofos neliktų dulkių, trupinių ir naminių gyvūnų plaukų, būtina ją reguliariai siurbti. Visada naudokite ne paprastą, bet specialų apmušalų antgalį, kad pasiektumėte plyšius ir kampus bei iškeltumėte nešvarumus. Reguliarus siurbimas taip pat neleidžia purvui įsigerti giliai į audinį. Dėl to būtų vis sunkiau sofą išvalyti.

Norint giliai išvalyti medžiagines sofas (jei tai daryta senai, pastebėjote nešvarą), galima naudoti specializuotą valymo įrankį, pavyzdžiui, pajėgius Karcher Puzzi siurblius. Jis aukštu slėgiu purškia vandens ir ploviklio mišinį ant apmušalų, o tada nešvarumus išsiurbia, ištraukdamas purvą ir dėmes iš gilesnių audinio sluoksnių

  • Geriausiai tinka – medžiaginėms sofos su įsisenėjusiomis dėmėmis arba didelėmis nešvarumų sankaupomis.
  • Kaip naudoti? Pirmiausia išbandykite ant nedidelio plotelio, kad įsitikintumėte, jog medžiaga gerai reaguoja į drėgmę. Sumaišykite vandenį su plovikliu tinkama proporcija. 

Kada reikėtų apsvarstyti galimybę iš naujo apmušti arba visai pakeisti sofą?

Gali ateiti laikas, kai joks valymas nebeišgelbės sofos, todėl reikia nuspręsti ją pervilkti, ar visai pakeisti.

Jei sofos konstrukcija vis dar yra geros būklės, tačiau tik audinys susidėvėjęs, išblukęs ar dėmėtas, geras sprendimas gali būti tiesiog apmušalo pakeitimas. Tai ypač verta daryti su aukštos kokybės arba sentimentalią vertę turinčiais daiktais. Pakartotinis apmušimas atnaujins išvaizdą, o tai turbūt kainuos tik dalį naujo baldo kainos.

Jei sofos rėmas pažeistas, spyruoklės nusilpusios, yra gumbų, sofą pakeisti gali būti finansiškai naudingiau nei pervilkti. Be to, jei audinys labai pažeistas pelėsio ar stiprių dėmių, irgi verta pagalvoti apie keitimą. Daug gerų variantų galite rasti užsukę čia – https://pigu.lt/lt/sofos

 

TOP naujienos

Pasiruoškite agurkų salotų žiemai – tiks ir peraugę agurkai, o tereikės paskui ant jų uždėti šaukštą grietinės

Konservavimo sezonas – pačiame įkarštyje. Daug lietuvių rūpinasi atsargomis, kurios vėsią rudens ar žiemos dieną primins saulėtą vasarą ir atostogas. Agurkai – viena populiariausių...

IT ekspertas atskleidė: nuo ko pradėti ir kaip įsitvirtinti technologijų srityje

Gerų specialistų trūkumas IT sektoriuje visada buvo iššūkis ir panašu, kad tokia sudėtinga situacija išliks ir ateityje. Greitai užauginti aukštos kompetencijos specialistą yra labai...

Renovacijos naudos skaičiuoklė atskleidė – per 10 metų sutaupoma geram automobiliui

Apie tai, kad renovacija naudinga neverta diskutuoti - priežasčių renovuoti namą yra daug: patrauklesnė jo išvaizda, padidėjusi nekilnojamojo turto vertė, ilgesnė eksploatacija, mažesnė aplinkos...

Kaip gyvensime 2023 metais?

Viešojoje erdvėje ir visuomenėje netyla kalbos dėl esamos ekonominės situacijos Lietuvoje ir pasaulyje, nuogąstaujama dėl ateities ir su nerimu laukiama tiek šildymo sezono pradžios,...

Ant griliaus kepta žuvis bei jūros gėrybės: patarimai, kaip tinkamai jas paruošti

Žuvį ar jūros gėrybes ant grilio paruošti – greita ir paprasta. Svarbiausia, tinkamas marinavimas ir tiksliai atitaikytas kepimo laikas, mat didžiausias iššūkis, ruošiant šios kategorijos produktus – jų neperkepti. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“...

Nespėjote atlikti gero darbo prieš šventes? Prireiks taros ir poros mygtukų paspaudimo

Šių metų gruodį sukako penkeri metai „Lidl Lietuva“ projektui „Už saugią aplinką mūsų vaikams“, kurio metu pirkėjai gali grąžindami tarą skirti pinigus už depozitą vaikų dienos centrams visoje šalyje, o prekybos tinklas šią paramą...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS