16 C
Klaipėda
2024 / 06 / 24

Teismas skelbs sprendimą byloje dėl itin žiauraus 15-metės nužudymo 

Ar jau skaitėte?

Šiaulių apygardos teismas trečiadienį skelbs sprendimą baudžiamojoje byloje dėl itin žiauraus 15-metės nužudymo Šiauliuose. Nepilnametės nužudymu kaltinami trys asmenys, tarp kurių – nepilnametė mergina, dar vienas asmuo kaltinamas nusikaltimo slėpimu.

- Reklama -

Teisme išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje nepilnametė I. Z. (gim. 2007 m.), Edvinas Braziulis (gim. 1999 m.), Osvaldas Žvirgždas (gim. 2004 m.) kaltinami itin žiauriu 15-metės šiaulietės nužudymu, o Edvinas Žvirgždas (gim. 2001 m.) kaltinamas nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimu.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė teismo prašo E. Braziuliui ir O. Žvirgždui už itin žiaurių nepilnametės nužudymą skirti po 20 metų laisvės atėmimo bausmes, o nepilnametei I. Z. už tą pačią veiką – 10 metų nelaisvės.

Kitą kaltinamąjį E. Žvirgždą prokurorė siūlo pripažinti kaltu dėl nusikaltimo slėpimo ir skirti 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, bausmės vykdymą atidedant 2 metams.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė mano, kad visi trys kaltinamieji veikė tiesiogine tyčia, turėdami tikslą nužudyti 15-metę.

Valstybinė kaltintoja prašė teismo kaltinamųjų atsakomybę sunkinančia aplinkybe pripažinti tai, kad kaltinamieji nusikalstamą veiką padarė, būdami apsvaigę nuo psichiką veikiančių medžiagų. Kaltinamojo E. Braziulio atsakomybę sunkinančia aplinkybe paprašyta pripažinti tai, kad veiką padarė būdamas recidyvistu. Jis anksčiau buvo teistas.

- Reklama -

Visuomenėje itin didelio atgarsio sulaukęs nusikaltimas padarytas 2022 metų liepos 4 dieną Šiaulių mieste, Gegužių gatvėje esančiame viename bute. Nepilnametė mergina I. Z ir du jaunuoliai E. Braziulis ir O. Žvirgždas yra kaltinami tuo, kad jie, veikdami bendrininkų grupėje, būdami, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų, susitarę, pakvietė 2006 m. gimusią merginą į butą ir neleisdami jai išeiti, atėmę iš jos telefoną, sumušė nepilnametę (konstatuoti daugybiniai smūgiai kumščiais, kojomis, pailgos formos kietu buku ar briauną turinčiu daiktu į galvą ir kitas kūno vietas).

Nustatyta, kad ant marginos veido buvo spaudžiama pagalvė, į jos burną įkištas skuduras, galva, rankos apvyniotos lipnia juosta. Bylos duomenimis, daugybiniais sužalojimais nukentėjusiajai sukeltas didelis fizinis skausmas ir kančios.

Nuo patirtų sužalojimų 15-metė mirė įvykio vietoje. Nužudytosios kūną suvynioję į kilimą ir kitus audinius, kurie buvo įvykio vietoje, kaltinamieji kartu su E. Žvirgždu nužudytosios kūną išnešė prie daugiabučio namo kieme stovėjusių konteinerių. Tą pačią dieną, apie 21 val. 30 min., nužudytosios merginos kūnas buvo rastas atvykusių policijos pareigūnų.

Gytis Pankūnas (ELTA)

TOP naujienos

ORAI: Artimiausią parą sausesnius ir šaltesnius orus lems anticiklonas

Vasario 23-os naktį rytinėje šalies pusėje mažai debesuota, vakarinėje – debesuota su pragiedruliais. Be žymesnių kritulių. Kai kur plikledis. Vėjas rytinių krypčių, 3–8 m/s....

Gyventojai jau gali lyginti nepriklausomų elektros tiekėjų vartojimo planus ir kainas

Iki gruodžio 10-osios, kuomet nepriklausomą elektros tiekėją turi pasirinkti į pirmąjį liberalizavimo etapą patekę gyventojai, liko vos kelios dienos. Tiems, kas dar šio sprendimo...

Pajūryje atidarytas karinis miestelis

Vasario 1 d., Pajūryje, Šilalės rajone, oficialiai atidarytas naujai pastatytas karinis miestelis, skirtas brg. gen. M. Pečiulionio artilerijos batalionui. Tai pirmas tokios apimties Lietuvos kariuomenės...

„Kalėdoms noriu šuniuko“: ką reikėtų įvertinti prieš išpildant tokį vaiko norą?

Niekas neprilygsta vaizdui, kai vaiko veidas akimirksniu nušvinta pamačius, kad Kalėdų Senelis atnešė jam tai, ko norėjo labiau už viską. Daugeliui vaikų tai dažnai...

Įdomioji metų statistika ir rečiausi vardai – gimė Perkūnija, Gūsis

Nors praėjusieji 2020-ieji ir įėjo į istoriją kaip pandeminiai, Vilnius pernai ir toliau augo – per 2020 metus sostinėje gyvenamą vietą deklaravo dar 10 tūkst. naujų vilniečių, tad Naujuosius sostinėje pasitiko jau daugiau kaip...

Kiaulienos sprandinės „Rimi“ įsigykite pigiau ir nustebinkite svečius šventiniais kepsniais

Kai švenčių stalui norisi paruošti ką nors sotaus, bet ypatingo, verta šiek tiek paeksperimentuoti. Toks bus marinuotos kiaulienos sprandinės receptas su aromatingu kalėdiniu padažu. Gydytoja dietologė dr. E. Gavelienė sako, kad kiauliena nėra liesiausia...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS