Šluotos ir siurbliai-šluotos yra tie buitinės technikos prietaisai, kurie padeda nesunkiai ir tobulai kasdien išvalyti visas namų grindis. Ar žinote, į ką reikia atsižvelgti, renkantis šiuos švaros palaikymo įrankius savo namų priežiūrai?
Siurblių-šluotų tipai
Įprastai siurbliai-šluotos yra skirstomi į tris tipus. Pirmasis tipas yra belaidžiai siurbliai-šluotos. Šis siurblių-šluotų tipas šiuo metu yra pats populiariausias. Belaidis siurblys-šluota yra itin patogiai valdomas. Naudojantis pirmojo tipo siurbliu-šluota galima laisvai judėti po visus namus, nes nesate „pririštas“ prie elektros lizdo. Žinoma, belaidį siurblį-šluotą būtina reguliariai pakrauti, nes naudojant senka akumuliatorius. Antrasis tipas – tai siurbliai-šluotos, kuriais naudojamasi, įjungus į elektros tinklą. Šio tipo privalumas yra neribojamas naudojimo laikas, nes nėra akumuliatoriaus, galinčio išsikrauti. Antrojo tipo siurbliai yra pritaikyti didelių grindų plotų valymui. Trečiasis tipas – tai siurbliai, kuriuos lengvai galima transformuoti iš įprasto dulkių siurblio į dulkių siurblį-šluotą. Šio tipo siurbliai gali būti ir laidiniai, ir belaidžiai.
Kokiais privalumais pasižymi siurbliai-šluotos?
Technologijos tobulėja kiekvieną dieną, todėl ir siurblių-šluotų privalumų sąrašas nuolat pildosi. Vis dėlto yra keleta savybių, kurios itin puikiai charakterizuoja siurblį-šluotą. Vienas iš siurblio-šluotos privalumų yra šio prietaiso universalumas. Šiuo siurbliu-šluota lengvai galima ne tik išvalyti grindis, bet ir laiptus ar sunkiau pasiekimas namų kerteles. Siurbliai-šluotos yra itin mėgstami dėl to, kad juos itin paprasta valdyti. Šie manevringi prietaisai užima mažai vietos, o ir jų pačių valymas yra visiškai paprastas. Vertikalūs siurbliai-šluotos taip pat pasižymi ilgesniu tarnavimo laiku, tylesniu veikimu bei mažesne konstrukcija.
Į ką atkreipti dėmesį, renkantis siurblį-šluotą?
Renkantis siurblį-šluotą būtina atsižvelgti į keletą aspektų. Vienas svarbiausių kriterijų, kurį derėtų įvertinti, yra pasirinkto siurblio-šluotos galia. Siurblio-šluotos galia yra tiesiogiai susijusi su prietaiso variklio galia. Itin didelės galios prietaisai lengvai „surenka“ net ir dulkes ar kitas labai smulkias daleles. Kuo didesnė galia, tuo didesnis efektyvumas, tačiau pagal Europos Sąjungoje galiojančius reglamentus, siurblio-šluotos galia negali būti didesnė kaip 1600 W.
Dar vienas kriterijus, į kurį būtina atkreipti dėmesį renkantis siurblį-šluotą, yra tokio siurblio filtravimo sistema. Šiuo metu vienas populiariausių pasirinkimas yra siurbliai-šluotos, kuriuose yra panaudota cikloninė technologijas su EPA filtru. Tokiuose siurbliuose-šluotose nėra naudojami dulkių maišai, nes yra integruota speciali talpa, skirta dulkėms rinkti. Pažymėtina, kad kuo didesnė talpa, tuo rečiau ją reikia valyti. Šį aspektą taip pat turėkite omenyje, rinkdamiesi siurblį-šluotą.
Siurblio-šluotos triukšmo lygis – dar vienas kriterijus, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį, renkantis šį prietaisą savo namams. Patartina rinktis tyliai veikiančius prietaisus, kurių keliamas triukšmas neviršyti 70dB.
Kokias šluotas rekomenduoja ekspertai?
Leifheit šluotos grindims – tai kokybiškas įrankis, padedantis nepriekaištingai išvalyti ir išplauti visas namų grindis. Lengvai prisitaikantys bei 360 laipsniu besisukantys šepečiai, šluotos lengvai ir efektyviai, kaip ir siurbliai-šluotos, išvalo ir išplauna sunkiau pasiekiamus namų kampus bei laiptus. Kai kurios Leifheit šluotos grindims turi integruotą vandens talpą su purkštuku, todėl lengvai bus galima lengvai išvalyti visų tipų grindis, t. y. akmens masės grindis, laminatą, medines grindis, plyteles ir t. t.