24 C
Klaipėda
2024 / 07 / 22

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys nori apmokestini pasiplaukiojimą vandens telkiniuose

Ar jau skaitėte?

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Andrius Bagdonas siūlo sudaryti galimybę savivaldybėms, turinčioms savo teritorijoje vandens telkinius, rinkti rinkliavas už vidaus vandenų transporto priemonių naudojimąsi viešąja infrastruktūra.

- Reklama -

Jo įregistruotos Rinkliavų įstatymo ir Vidaus vandenų transporto kodekso pataisos paliestų savivaldybes, kuriuose vyksta laivyba vidaus vandenų transporto priemonėmis.

Neringos savivaldybės meras šį įstatymo projektą palaiko. ELTA

A.Bagdonas Eltai sakė, kad šis klausimas aktualus visoms savivaldybėms, kuriose yra vandens telkiniai, o juose plėtojamas vandens transportas.

„Šiuo metu opi problema yra su vandens transporto priemonėmis, kurios į savivaldybes atvyksta trumpam laikotarpiui ir nesudaro sutarčių su savivaldybėmis dėl švartavimosi ir kitų paslaugų teikimo, pvz. dėl atliekų tvarkymo. Nors laivais atvykstantys lankytojai palieka savivaldybėse nemenką kiekį atliekų, tačiau pagal Atliekų tvarkymo įstatymo nuostatas jie yra neapmokestinami vietine rinkliava“, – sakė A. Bagdonas.

Todėl jis siūlo leisti savivaldybėms priimti sprendimą dėl vietinės rinkliavos už leidimą įplaukti vidaus vandenų transporto priemonėmis į valstybės saugomas teritorijas, savivaldybių įsteigtus saugomus draustinius, jų paskelbtų kraštovaizdžio objektų teritorijas ir nustatytas vietinės reikšmės apsaugines zonas išdavimą. Taip pat įstatymo pataisomis siūloma sudaryti galimybę savivaldybėms nustatyti rinkliavą ir už naudojimąsi savivaldybės tarybos nustatytomis vietomis vidaus vandenų transporto priemonėms statyti.

„Ši rinkliava nebūtų taikoma kelioms dienoms atvykusioms jachtoms, kurios yra sudariusios sutartį su uostais ir moka visus mokesčius. Rinkliava savivaldos sprendimu galėtų būti taikoma vienadieniams laivams, kurie atplaukia į uostą, naudojasi infrastruktūra, tačiau nemoka jokių mokesčių. Savivaldybės pačios nuspręstų, ar taikyti rinkliavą bei jos dydį“, – Eltai sakė A. Bagdonas.

- Reklama -

Parlamentaras sako, kad apie šią problemą yra kalbėjęs su Neringos savivaldybės meru, kuris šį įstatymo projektą palaiko.

Priėmus siūlomas pataisas, anot A. Bagdono, sumažėtų administracinė našta bei būtų sudaryta reali galimybė savivaldybėms administruoti trumpalaikio parkavimo bei atvykimo rinkliavą.

Anot A. Bagdono, savivaldybės, vykdydamos stebėseną ir jausdamos poreikį,galėtų savarankiškai išplėsti vietinės rinkliavos mokėtojų bazę, pašalinti dvigubo standarto egzistavimą.

„Savivaldybės galės spręsti ilgus metus keliamą klausimą dėl sausumoje laikomų vidaus vandenų transporto priemonių teisinio statuso, galėjimo statyti jas ant kranto ir apmokėjimo už tokią galimybę sąlygas, kai tai daroma naudojantis viešąja infrastruktūra. Taip pat bus sudarytos galimybės savivaldai plėsti rinkliavų mokėtojų bazę, surinkti papildomų lėšų į savivaldybių biudžetus“, – sako A. Bagdonas.

Įvedus rinkliavą, savivaldybės, anot jo, bus skatinamos kurti ir tobulinti infrastruktūrą, skirtą vidaus vandenų transporto priemonėms. A. Bagdono nuomone, plečiantis ir gerėjant infrastruktūrai atsiras galimybė vietiniam verslui įsikurti ir augti.

Šiuo metu nei Vidaus vandenų transporto kodekse, nei Rinkliavų įstatyme nėra numatyta galimybė savivaldybėms rinkti rinkliavas iš vidaus vandenų transporto naudotojų už naudojimąsi jų valdoma infrastruktūra.

Siūloma, kad naujas reguliavimas įsigaliotų nuo kitų metų liepos 1 d.

Kartu su A. Bagdonu projektus teikia Seimo nariai Antanas Vinkus, Romualdas Vaitkus, Edita Rudelienė, Saulius Skvernelis, Andrius Kupčinskas, Mindaugas Skritulskas, Audrius Petrošius, Andrius Mazuronis ir kiti.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

 

TOP naujienos

Horoskopai kovo 15 dienai

AVINASJūsų idėja pasirodys nerealizuojama. Nesilaikykite jos tvirtai įsikibęs ilgą laiką, o verčiau išlaisvinkite protą naujiems sumanymams. Nelaukite stebuklų - kiekvienas turi padaryti savo darbą...

Banaldžio 5-oji, sekmadienis, Velykos

Banaldžio 5-oji, sekmadienis, 14 savaitė. Saulė teka 06:47, leidžiasi 19:59, dienos ilgumas 13.12. Mėnulis (Delčia). Perkamiausios Audioknygos » Vardadieniai: Izidorius, Algaudas, Eglė, Ambraziejus. Datos: Velykos Šiandienis orai: Balandžio 5-os naktį kai kuriuose vakariniuose...

Kaip vartoti antibiotikus

Kiekvienais metais lapkričio 18 dieną minima Europos supratimo apie antibiotikus diena, kurios pagrindinis tikslas skatinti visuomenę vartoti šį medikamentą atsakingai. Kauno klinikų gydytoja klinikinė...

Horoskopai kovo 20 dienai

AVINASNeįsitraukite šiandien į problemas, jūs turite stengtis išlaikyti puikią koncentraciją. Šiandien jums gali tekti priimti svarbius sprendimus, todėl prieiks ir šviesios galvos. Sapnų reikšmės » JAUTISGalite...

Romantiniai sukčiai siautėja – pernai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 0,6 mln. eurų

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, pernai šalies finansų ir kredito įstaigų klientai, užkibę ant romantinio sukčiavimo kabliuko, neteko 0,6 mln. eurų – pagal žalos mastą apgavikai-romantikai jau aplenkė vadinamuosius telefoninius sukčius. Aukų dažnai ieškoma...

Horoskopai rugsėjo 11 dienai

AVINASSėdėdamas kelkraštyje nieko dora nesulauksite. Apsispręskite, kokia veikla jums labiausiai tiktų ir būtų prasmingiausia. Negalvokite apie žmones blogai, jei neturite tam rimto pagrindo. JAUTISBūkite atsargus - neįsivelkite į visų kovą prieš visus. Turite gerai apgalvoti,...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS