20 C
Klaipėda
2024 / 07 / 14

Kaip pasidaryti nesudėtingas kaukes, pataria palangiškė dailininkė Audronė Bukauskienė

Ar jau skaitėte?

Žemaitijoje dažniausiai persirengdavo kaukėmis, vaizduojančiomis gyvulius – arkliai, ožiai, gervės, beždžionės. Kiekviena kaukė turėjo prasmę, paskirtį. Žmonės tikėjo, kad žemėje vaikščioja įvairiais pavidalais protėvių vėlės, kurios gali daryti įtaką jų gyvenimui.

- Reklama -

Kviečiame iš anksto pasiruošti Užgavėnių šventei ir pasigaminti savo gražiausią kaukę! O jos tikrai prireiks dalyvaujant persirengėlių eisenoje, blynų čempionate ar norint patekti į Užgavėnių kaukių šokių vakarėlį!

Užgavėnės Palangoje ir Šventojoje 2024 m. / PROGRAMA

Palangos.info koliažas.

Kaukė iš medžiaginio maišelio

Kaip pasidaryti nesudėtingas kaukes, pataria palangiškė dailininkė Audronė Bukauskienė:

Priemonės:

 • medžiaginis maišelis,
 • akriliniai arba guašo dažai,
 • audinio,
 • kailio skiautės,
 • sena kojinaitė,
 • kamšalas,
 • stori siūlai,
 • siuvimo siūlai ir adata.

Taip pat reikėtų turėti:

 • kepurę,
 • skarelę,
 • šaliką,
 • kaklaraištį ar kitus aksesuarus.

Darbo eiga:

- Reklama -

1. Maišelį užsimauname ant galvos. Jeigu jis smunka, yra per didelis – viršuje galus surišame, suformuodami ausis arba ragus.

2. Pasižymime akių ir burnos vietas ir prakerpame kiaurymes matymui bei valgymui.

3. Jeigu dekoruojame dažais, įkišę kartono gabalą, kad nepersigertų kiton pusėn, apipiešiame akims ir burnai skirtas kiaurymes, dažom veidą, ausis. Jeigu aplikuojame, kerpame iš audinio akių, burnos, ausų detales ir prisiuvam ar priklijuojam „lipalu“.

4. Nosį darome iš senos kojinaitės, pridedame kamšalo ir suformuotą nosį prisiuvame tarp akių. Storasis galas laisvai kabo virš burnos ir gali dengti tikrąją burną. Tinka įverti į nosį auskarą ar prikabinti iš medžiagos padarytą kamuoliuką – bus „snarglys“.

5. Antakiams, barzdai, ūsams ir plaukams tinka kailio atraižos, siūlai, pakulos ar pan.

6. Kaukę galima puošti turimais aksesuarais. Į ausį galima įkabinti auskarą.

Patarimas: nepamirškite spalvomis, detalėmis išryškinti personažo nuotaiką, charakterį, dažydami ir aplikuodami nevenkite dalių kontrasto, neįprastų spalvų derinimo. Būkite kūrybingi ir šmaikštūs!

Oželio kaukė

Oželio kaukė. Nuotrauka iš socialinių tinklų.

Jums tikrai pasiseks pasigaminti linksmo Užgavėnių personažo „oželio“ kaukę, išsaugojusią gilias žemaitiškas tradicijas. Kaip tai padaryti, aiškina palangiškė dailininkė Dovilė Oškinytė.

Reikalingos priemonės:

1. Vienas A4 formato rašomojo popieriaus lapas (baltas arba spalvotas).

2. Klijai – sausi pieštukiniai arba lipalas.

3. Įvairiaspalvė makulatūra, pakulos ar audinio atraižos dekorui.

Rekomenduojama detales kaukei pasigaminti plėšiant popierių: taip išgaunama krašto linija yra švelnesnė, banguojanti, primena medžio drožybą. Visos nuplėštos detalės vėl panaudojamos, jas priklijuojant, pvz. 2 ragai, barzda (2 detalės), akių „vokai“ ir kt. .

Darbo eiga:

1. A4 formato popieriaus lapą perlenkti per pusę vertikaliai (lenkimo linija.

2. Lenkti popieriaus lapą ties lenkimo linija A.

3. Išplėšti apvalias skyles „akims“ (mažų išplėštų gabalėlių nepamesti, tai bus „akių vokai“).

4. Plėšti „nosies“ formą – tokia konstrukcija leis laisvai kvėpuoti. Pastaba: viršutinėje dalyje stengtis detalės nenuplėšti, jei taip atsitiko, vėl priklijuokite.

5. Suformuoti charakteringą „burną“– besišypsančią, piktą ar kreivais „dantimis“…

6. Kryželiais X pažymėtose vietose priklijuojame jau turimas detales arba pasigaminame (ragus, barzdą ir kt.) iš įvairiaspalvės makulatūros, pakulų ar audinio gabalėlių.

7. Papildomos detalės – antakiai, paryškinti skruostai, juokingos ausys – suteiks jūsų „oželiui“ individualių bruožų, čia atsivers jūsų kūrybiškumas!

8. Taškeliais pažymėtose vietose pradurti skylutes ir pritvirtinti galvos apdangalą – seną kepurę, skarą ar net margą sijoną.

Kitas variantas: kaukę gaminti iš storesnio kartono, dekoruoti šlapio glamžyto kartono detalėmis, spalvinti akrilu ir netgi lakuoti.

TOP naujienos

ORAI: Sekmadienį gilus Atlanto ciklonas lems vėjuotą ir darganotą dieną

Šiandien daugelyje rajonų krituliai, vyraus lietus. Vėjas pietų, pietvakarių, 9–14 m/s, daug kur gūsiai 15–20 m/s. Aukščiausia temperatūra 1–6 laipsniai šilumos. Sausio 16 d. vietomis...

Antradienis – šlapia ar apledėjusi kelio danga buvo nemenkas išbandymas vairuotojams

Lapkričio 24-ąją, antradienį, eismo ir važiavimo sąlygas daug kur sunkino ne tik šlapia, bet ir apledėjusi kelio danga. Tai ir buvo išbandymas vairuotojams. Šalies...

Rugsėjo mėnesio šilumos kainų statistika Lietuvoje

Rugsėjo mėn. vidutinė centralizuotai tiekiamos šilumos kaina Lietuvoje yra 11,02 ct/kWh (be PVM) – skelbia Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Palyginus su rugpjūčio mėn.,...

Sausio 29-oji, penktadienis, dienos ilgumas jau 8.38 val.

Sausio 29-oji, penktadienis, 5 savaitė. Saulė teka 8.13 val., leidžiasi 16.51 val. Dienos ilgumas 8.38 val. Mėnulis (pilnatis). N24.lt - NAUJAS! Vardadieniai: Aivaras, Gildas, Girkantas, Pranciškus, Radegunda, Sulpicijus, Valerijus,...

Liga, kuri nesiilsi: per naktį galite panirti į komą

Hipoglikemija – sveikatai ir gyvybei pavojinga būklė, pasireiškianti, kai diabetu sergančio paciento kraujyje stipriai nukrenta gliukozės kiekis. Diabetas, priešingai nei su juo gyvenantis asmuo, nesiilsi, todėl hipoglikemija gali ištikti ir naktį, kuomet ji pacientams...

ORAI: Po karščio smarkios liūtys ir perkūnija

Dienai baigiantis vakariniuose rajonuose kai kur trumpas lietus, perkūnija. Vėjas pietryčių, pietų, vakariniame pakraštyje pereinantis į vakarų, šiaurės vakarų, 5–10 m/s, per perkūniją gūsiai 15 m/s. Temperatūra 24–29 laipsniai šilumos. Ketvirtadienio naktį trumpi lietūs, vietomis...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS