23 C
Klaipėda
2024 / 09 / 17

Dalyje Lietuvos bankų brangsta jų teikiamos paslaugos

Ar jau skaitėte?

Vienas iš pagrindinių bankų Lietuvoje – „Revolut“ jau padidino kai kurių paslaugų įkainius, tuo metu „Luminor“ ir „Šiaulių bankas“ tai ruošiasi padaryti nuo kitų metų. Visgi anot bankų atstovų, pagrindiniai kasdienių paslaugų mokesčiai nesikeičia, o paslaugų planai brangsta tik nuo 10 centų iki 2 eurų.

- Reklama -

Tuo metu vienas didžiųjų Lietuvoje veikiančių bankų „Swedbank“ įkainių artimuoju metu didinti neplanuoja. SEB bankas šiuo klausimu nekomentuoja, bet pabrėžia, kad visuomenę apie tokius planus sužinotų.

Iliustracinė nuotrauka iš socialinių tinklų.

Kaip Eltai teigė „Revolut“ atstovė Akvilė Adomaitytė, Jungtinės Karalystės bendrovė pakėlė planų „Plus“ (nuo 2,99 iki 3,99 Eur/mėn.), „Premium“ (nuo 7,99 iki 9,99 Eur/mėn.) ir „Metal“ (nuo 13,99 iki 15,99 Eur/mėn.) įkainius, bet brangesnių planų klientams už tai suteikia programėlių prenumeratas – nuo „Nord VPN“, „Tinder“ iki „Financial Times“. Taip pat, anot jos, plano „Ultra“ kaina nesikeičia.

„Apibendrinus, mokamų planų kainos pokytis yra 1– 2 eurai per mėnesį. Standartinis planas buvo ir yra nemokamas“, – Eltai perduotame pranešime rašė ji.

Pasak „Luminor“ banko komunikacijos vadovės Indrės Baltrušaitienės, dėl rinkos situacijos ir ekonominių sąlygų, nuo 2024 m. vasario branginamos ar apmokestinamos kai kurios rečiau taikomos paslaugos. Ji pateikė ir naujo apmokestinimo pavyzdžių: kriptovaliutos pirkimas ar su lošimu bei loterijomis susijusios paslaugos kainuos 0,5 Eur, apsilankymo oro uosto VIP poilsio zonoje mokestis augs nuo 28 iki 30 Eur, o kortelės išdavimas paštu kainuos 2 Eur.

„Paslaugų kainyną peržiūrime kiekvienais metais ir sprendimus priimame atsižvelgdami į rinkos situaciją. Daugelis būsimų pokyčių atspindi padidėjusias tam tikrų produktų ir paslaugų priežiūros išlaidas dabartinėmis ekonominėmis sąlygomis bei rinkoje taikomą praktiką“, – Eltai aiškino I. Baltrušaitienė.

- Reklama -

„Suprantame, kad neretas Lietuvos gyventojas šiuo metu susiduria su ekonominiais sunkumais dėl infliacijos ir kitų veiksnių, dėl to esame ir toliau pasiryžę savo paslaugas ir toliau siūlyti už teisingą kainą“, – pabrėžė ji.

Ji taip pat pabrėžė, kad „Luminor“ ir toliau taikys 50 proc. nuolaidas nepasiturintiems asmenims ar asmenims gaunantiems socialines pašalpas, klientams iki 21 m. debeto kortelės paslauga – nemokama, o senjorams taikomos specialios kainos.

Tuo metu Šiaulių banko komunikacijos grupės vadovė Monika Rožytė paminėjo, kad nauji kasdienės bankininkystės, dokumentinių atsiskaitymų ir garantijų, kredito ir lizingo, investicinių bei kitų paslaugų įkainiai ir sąlygos įsigalios nuo 2024 m. sausio 1 d. Pasak jos pateiktų duomenų, pinigų laikymas pagrindinėje mokėjimo sąskaitoje brangs nuo 1,37 iki 1,47 Eur/mėn., paslaugų planas „Tradicinis“ nuo 1,5 iki 1,7 Eur/mėn. o „Modernus“ nuo 1 iki 1,1 Eur/mėn.

„Įkainius peržiūrime kasmet, šiais metais ne išimtis. Pagrindiniai kriterijai, turintys įtaką – klientų elgsena ir jų poreikius, kaštų struktūra bei paslaugų kainodara, kurią sudaro ir išlaidos trečiosioms šalims“, – Eltai teigė M. Rožytė.

Tuo metu didžiausio banko Lietuvoje – „Swedbank“ atstovė ryšiams su visuomene Daiva Taučkėlaitė teigė, kad šiuo metu nėra planuojami įkainių pokyčiai. Kito didžiojo banko – SEB atstovė žiniasklaidai Ieva Dauguvietytė-Daskevičienė tikino, kad jie atsižvelgia į rinkos sąlygas ir teikiamų paslaugų savikainas, bet visada informuoja klientus apie pokyčius.

„Šiuo metu pokyčių įkainių srityje banke neplanuojame“, – Eltą informavo D. Tauškėlaitė.

„SEB bankas nuolat stebi sparčiai besikeičiančią situaciją, vertina klientų poreikius, patiriamas paslaugų teikimo sąnaudas, kurios didėja dėl reguliacinių reikalavimų, taikomų finansų sektoriui, ir nuolatinių mūsų investicijų į informacinių sistemų ir skaitmeninių bei savitarnos sprendimų tobulinimą ir pagal tai, esant poreikiui, koreguoja paslaugų kainodarą“, – komentavo I. Dauguvietytė-Daskevičienė.

Šiuo metu SEB bankas savo svetainėje nėra paskelbęs apie jokius paslaugų įkainių pokyčius.

Žygimantas Šilobritas (ELTA)

 

TOP naujienos

Nauja realybė mokyklose: ką daryti, kai vaikui tenka izoliuotis?

Nors šį rugsėjį į mokyklas vėl sugužėjo mokiniai, tačiau kai kuriems jų tenka bent kuriam laikui vėl persikelti į namus dėl švietimo įstaigose pasitaikančių...

Ko reikia, kad būtų galima laiku užkirsti kelią gaisrui?

Laiku apsirūpinę priešgaisrinės apsaugos priemonėmis galime išvengti baisios nelaimės gaisru vadinamos. Pagrindiniais pagalbininkais laikome dūmų detektorius, gesintuvus, gesinimo audeklus, smėlį ir vandenį. Būtiniausias gaisro...

ORAI: Šiandien orai bus labai karšti: aukščiausia temperatūra 30–35 laipsniai karščio

Trečiadienio dieną kai kur numatomas trumpas lietus, galima perkūnija. Vėjas pietryčių, pietų, vakariniuose rajonuose besikeičiančios krypties, 5–10 m/s. Aukščiausia temperatūra 30–35 laipsniai karščio, vakariniame...

Midijos: paprasta paruošti ir namuose, o skanu kaip restorane

Jei galvojate, kad jūros gėrybių patiekalais galima mėgautis tik prabangiuose restoranuose, o juos paruošti geba tik įgudę virtuvės šefai – klystate. Vieni lengviausiai paruošiamų...

Šventiniu laikotarpiu gali apsilankyti ne tik Kalėdų senelis, bet ir vagys: kaip apsaugoti savo...

Kalėdiniu laikotarpiu namai užsipildo dovanomis, be to, šiuo metu dažnai planuojame atostogas, išvykstame aplankyti draugų ar giminių, tad tušti namai gali virsti masalu vagims. „Norint išvengti nemalonių siurprizų, reikėtų nepamiršti elementariausių saugumo „taisyklių“ –...

Kaip sužinoti, ar mano sodininkų bendrija yra nusistačiusi teritorijų ribas?

Visoje Lietuvoje egzistuoja tūkstančiai mėgėjiškų sodų, priklausančių vienai ar kitai sodininkų bendrijai. Tačiau vos keletas šių bendrijų turi tiksliai nustatytas ribas, leidžiančias bendrijos pirmininkui turėti aiškią informaciją apie sodų sklypus ir jų savininkus. Be...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS