24 C
Klaipėda
2024 / 07 / 22

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vyriškis, leidęs sukčiams naudotis savo elektroniniais duomenimis

Ar jau skaitėte?

Marijampolės gyventojui pradėtas ikiteisminis tyrimas, nes, įtariama, jog jis pardavė elektroninius duomenis, skirtus ar pritaikytus nusikalstamai veikai daryti.

- Reklama -

Vyrui gresia viešieji darbai arba bauda, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų.

„Taigi, nemanykite, kad savo sąskaitą perleidę nusikaltėliams, kurie jūsų vardu vykdo nusikalstamas veikas, išlipsite sausi iš vandens. Užsidirbę iš jų vienkartinę piniginę išmoką, jūs užsidirbsite dar ir baudžiamąją bylą“, – sako Šiaulių apskrities policija.

Ji teigia, kad Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų pradėta administracine teisena dėl sukčiavimo atskleidė nusikalstamą veiką, susijusią su neteisėtu disponavimu programine įranga, slaptažodžiais, prisijungimo kodais ir kitokiais duomenimis.

23 metų vaikinas, norėdamas greit bei lengvai užsidirbti ir nenustatytam asmeniui pardavęs savo sąskaitą, kuri buvo panaudota nusikalstamoms veikoms daryti, tapo ikiteisminio tyrimo subjektu.

Praėjusių metų lapkričio pradžioje į Šiaulių apskrities policiją kreipėsi vienas šiaulietis ir pranešė, kad socialiniame tinkle „Facebook“ radęs skelbimą apie parduodamą automobilio vairą, susigundė patrauklia kaina jį nusipirkti. Deja, pervedęs pinigus, prekės negavo, o pardavėjas tapo nepasiekiamas.

- Reklama -

Tyrimo metu buvo nustatyta, kad sąskaitos, į kurią šiaulietis pervedė pinigus, savininko deklaruota gyvenamoji vieta yra Marijampolėje.

Tačiau pareigūnai 23 metų vaikino gyvenamojoje vietoje nerado, nes paaiškėjo, jog jis yra išvykęs į užsienį. Susisiekę su juo, pareigūnai sužinojo, kad jis turi paskyrą finansinių technologijų bendrovėje, už patrauklią kainą leidžiančią priimti mokėjimus įvairiose šalyse ir įvairiomis valiutomis – tiek kortelėmis, tiek per elektroninę bankininkystę.

Vaikinas paaiškino, kad vasarą jis socialiniame tinkle pamatė skelbimą, jog ieškoma galimybės naudotis svetima tokia paskyra ir už tai žadamas atlygis. Marijampolietis susigundė galimybe užsidirbti 200 eurų ir nepažįstamam žmogui perdavė prisijungimus prie finansinių technologijų bendrovės bei lažybų bendrovės paskyrų.

Pasak policijos, vardan uždarbio jis ignoravo įtarimą, kad paskyros gali būti panaudotos nusikalstamai veiklai, ir patikėjo nepažįstamojo versija, jog savo paskyrų jis negali turėti, nes turi problemų su antstoliais ir jo sąskaitos areštuotos.

Po kurio laiko Marijampolės gyventojas sulaukė policijos pareigūnų telefoninio skambučio su klausimu, kodėl jis pardavė automobilio detalę ir jos pirkėjui neišsiuntė. Kadangi jis nieko panašaus nebuvo daręs, norėdamas patikrinti, ar tikrai į jo sąskaitą yra pervesti 42 eurai už detalę, to padaryti nebegalėjo, nes buvo pakeisti ir slaptažodis, ir kiti duomenys.

Tada vaikinas kreipėsi į finansinių technologijų bendrovės aptarnavimo skyrių, kad padėtų susigrąžinti paskyrą. Joje buvo matyti minėtos sumos pervedimas ir tai, kad automobilio detalės pirkėjo pervesti pinigai tuoj pat buvo perversti į vieno kazino sąskaitą.

 

TOP naujienos

Per Lietuvą keliaus lietingi atmosferos frontai

Liepos 15-os dieną daugelyje rajonų trumpi lietūs, vietomis su perkūnija. Kai kur lis smarkiai. Vėjas pietvakarių, vakarų, 9–14 m/s, vietomis gūsiai 15–18 m/s. Aukščiausia...

Advento pradžiai – 3 pasninko patiekalų idėjos: gaminkite sveikai, bet sočiai

Iki didžiųjų metų švenčių liko mažiau nei mėnuo. Ir nors švenčių laukimas asocijuojasi su nuolatiniu skubėjimu, reikėtų nepamiršti ir tikrosios advento reikšmės, kuri simbolizuoja...

Savo verslą kuriantis moksleivis: geriausia diena pradėti – šiandien

Septyniolikmetis vilnietis Benas Volkovas nesuka galvos, ką veiks pabaigęs mokyklą: moksleivis jau šiandien drauge su komanda kuria verslą – maisto užsisakymo platformą „Yuffi“. Savo...

ORAI: Lietaus sulauksime tik kai kur, saulė orą kaitins iki 25 laipsnių

Šiandien žymesnio lietaus nenumatoma. Vėjas pietvakarių, vakarų, 8–13 m/s. Temperatūra 20–25 laipsniai šilumos. Trečiadienio dieną kai kur trumpai palis. Vėjas naktį pietvakarių, vakarų, dieną šiaurinių...

Būkite dėmesingi parduotuvėse, atsirado naujas prekių ženklas

Prekybos tinklas „Maxima“ pristato naują vieningą privatų prekių ženklą Baltijos šalyse „Well Done“, kuris padės kiekvienai šeimai apsirūpinti aukštos kokybės kasdieniais maisto produktais už prieinamą kainą. Tai vienas didžiausių privačių prekių ženklų Baltijos šalyse,...

Riešutų sezonui įsibėgėjus šią savaitę „Rimi“ jų įsigysite pigiau – dietologė rekomenduoja juos įtraukti...

Riešutai užima svarbią vietą mūsų mityboje: jų galima rasti ant užkandžių stalo, salotose, kepiniuose ar mėgstamuose saldėsiuose. Sveikatai palankios mitybos konsultantė, gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė primena, kad riešutai vertinami dėl juose esančių organizmui...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS