17 C
Klaipėda
2024 / 06 / 24

Atostogos visai šeimai Tenerifėje

Ar jau skaitėte?

Televizijos laidų vedėja, nuomonės formuotoja Laura Mazalienė su vyru ir trimis savo atžalomis dar visai neseniai niūrų Lietuvos orą iškeitė į saulėtąją Tenerifę. Daug keliaujanti šeima patvirtina, kad ši sala puikiai tinka poilsiui su mažais vaikais. Be to, Tenerifė Mazalų šeimai atmintyje išliks visada – čia sūnus Matijus ištarė pirmuosius žodžius.

- Reklama -

Atostogos visai šeimai

Laura Mazalienė pasakoja, kad augant vaikams, rinkdamasi kelionių kryptį, pora stengiasi suderinti kiekvieno šeimos nario poreikius, kad atostogos tenkintų ir tėvus, ir atžalas.


Raskite bilietus už geriausią kainą – skrydžiai į Tenerifę!


„Mes su vyru pirmenybę teikiame aktyvesniam poilsiui. Mano vyras mėgsta ekstremalų sportą, todėl anksčiau rinkdavomės tas kryptis, kur jis turėtų užsiėmimų. Kol vaikai buvo mažesni, bandėme juos priderinti prie savo norų ir keliaudavome ten, kur patiems buvo miela. Tačiau paaugę vaikai tapo mūsų komandos dalimi, todėl dabar daugiau atsižvelgiame į jų pageidavimus“, – pasakoja L. Mazalienė.

Moteris atskleidė, kad šeima nesibaimina keliauti su vaikais, renkasi keliones ne tik Europoje. Šaltuoju metų laiku nori pasilepinti ir aplankyti šiltus regionus.

„Su vaikais esame buvę Tailande. Slidinėjome Italijoje, prie Komo ežero išmaišėme mažus miestelius. O prieš porą metų visi kartu išskridome į Egiptą. Čia buvo maloniai šilta, vanduo taip pat buvo šiltas, tad ši kryptis patiko visiems – tiek vaikams, tiek mums. Po šios kelionės pradėjome svarstyti, kur galime pailsėti šiltai, jaukiai, ten, kur daug gražių vaizdų. Taip į mūsų akiratį pateko Tenerifė“, – pasakoja L. Mazalienė.

- Reklama -

Ši atostogų kryptis lietuviams tikrai yra gerai pažįstama ir mėgstama, ją mielai renkasi ir pavieniai keliautojai, ir šeimos su vaikais.

„Tenerifėje oras malonus ištisus metus. Keliautojų nuomonės tyrimo duomenimis, ši sala, kartu su Ispanija, Maljorka, rikiuojasi geidžiamiausių atostogų šalių sąrašo viršuje. Tenerifė žavi savo įvairove ir yra patraukli kelionėms su šeima. Mūsų duomenys rodo, kad daugėja keliaujančių su vaikais, net 40 proc. visų poilsiautojų yra šeimos. Kadangi sala iš tiesų yra didelė, dažnai per vienas atostogas jos visos net neįmanoma pažinti“, – sako kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė.

Aplankė namų jausmas

Kanarų salose su vaikais, pasak L. Mazalienės, jie lankėsi ir anksčiau – buvo Fuerteventūroje ir Gran Kanarijoje. Apie Tenerifę šeima jau buvo prisiklausiusi įvairių pasakojimų, tad šią salą panoro išbandyti patys.

„Praėjusiais metais pirmą kartą išvykome į Tenerifę ir ten praleidome 5 savaites. Sala mus pakerėjo visomis prasmėmis. Joje veiklos randa ir suaugusieji, ir vaikai. Kai šiemet sugrįžome į Tenerifę, mus aplankė namų jausmas“, – įspūdžiais dalijasi moteris.

Tenerifė yra didžiausia Kanarų sala. Ji garsėja savo paplūdimiais, kalnais, nacionaliniais parkais, gyvūnija. Tenerifė taip pat laikoma viena geriausių vietų Europoje stebėti žvaigždes. Turizmo ekspertai sako, kad pietinė salos dalis yra šiltesnė, todėl čia įsikūrę didžiausi ir žinomiausi salos kurortai, driekiasi patys populiariausi ir geriausi šalies paplūdimiai, matyti nepakartojami kalnų vaizdai.

„Tenerifėje galima išpildyti įvairiausius lūkesčius ir pasisemti patirčių, veikiausiai todėl ši kryptis yra tokia patraukli keliaujantiems su šeima. Ramiai pailsėjus paplūdimyje, verta išsiruošti į kalnus arba patyrinėti jų šlaituose esančius kaimelius. Taip pat Tenerifėje būtina paragauti ir gastronominių įdomybių ar net išsiruošti į gastronominį turą“, – sako „Tez Tour“ atstovė.

„Keliaudami po Tenerifę aplankėme daug miestelių. Didelį įspūdį paliko Teidės ugnikalnis ir visi į jį vedantys keliukai, taip pat Anagos nacionalinis parkas – įspūdinga gamta ir jos didybė. Dalyvavome ir karnavale, jis labai patiko vaikams. Prisiminimuose išliks ir Garachico miestelis – čia, ledainėje, mūsų sūnus Matijus ištarė pirmuosius žodžius“, – dalijasi L. Mazalienė.

Svarbu išdrįsti

Kelionė su vaikais ne vienam gali pasirodyti kaip iššūkis. Žinoma, keliauti su trimis atžalomis yra sunkiau ir reikia šiek tiek pasiruošimo. Kaip teigia L. Mazalienė, vis dėlto baimintis nereikia, nes visos bendros patirtys stiprina tarpusavio ryšius ir po kiekvienos kelionės jie sugrįžta kaip brandesnė šeima.

„Kelionėms su vaikais tinka posakis „bijoti, bet išdrįsti“. Mes, suaugusieji, norime komforto, ir kartais galbūt be reikalo baiminamės – o jei vaikas susirgs ar pan. Tačiau iš tiesų kelionės yra tiesiog būtinos gerai savijautai, per jas tikrai pasigaminame laimės hormonų. Man atrodo, keliauti ir parodyti vaikams, koks nuostabus yra pasaulis, tiesiog būtina“, – dalijasi nuomonės formuotoja.

L. Mazalienės rekomendacijos, ką aplankyti su vaikais

Siamo ir Loro parkai. Diena Siamo atrakcionų parke šeimai buvo viena linksmiausių. Dvi mažylių aikštelės patiks vaikams iki 4 metukų, o aukštesni nei 110 cm vaikai galės keliauti į visus parko atrakcionus. Sutaupyti galima įsigyjant bendrą bilietą į Siamo ir Loro parkus. Loro parke yra labai daug įvairių papūgų. O vandens gyvūnų pasirodymai, ypač orkų, paliko didelį įspūdį.

Restoranas „El Cordero“. Jei ieškote gastronominių įspūdžių, užsukite į bananų plantacijoje įsikūrusį restoraną. Jame paskanaukite tradicinių salos patiekalų, ypač kanarietiškų bulvių. Pavalgius smagu pasivaikščioti po plantaciją, kai virš galvos kaba bananų kekės ir šalimais esančiame aptvare linksmai mekena ožkos.

Teidės nacionalinis parkas. Vaikams smalsu pamatyti tikrą, nors ir miegantį, ugnikalnį. Kelias iki Teidės netrumpas, su savimi reikia turėti vandens ir saldumynų vaikams. Nacionaliniame parke galima surengti įsimintiną pikniką. L. Mazalienė atkreipia dėmesį, kad užkilti funikulieriumi į viršūnę reikia specialios registracijos, o vaikams iki 3 metų juo naudotis negalima.

L. Mazalienė siūlo rasti laiko apsilankyti ir salos sostinėje: „Čia rasite tiek žavingų augalų, tiek puikią žaidimų aikštelę, fontanus, gėlių laikrodį ir stilingas kavinukes“.

Vaida Sindaravičiūtė-Kuosė

TOP naujienos

Vitaminas C – ne tik imunitetui stiprinti, bet ir geresniam geležies įsisavinimui

Kamuojantis nuovargis, dusulys, išblyškusi oda ar slenkantys plaukai gali būti geležies trūkumo požymis. Vaistininkė pataria, kaip natūraliomis priemonėmis ne tik pagerinti savijautą, bet ir...

Horoskopai liepos 21 dienai

AVINASKodėl jūs visada sužinote paskutinis? Šiandien vėl pražiopsojote kažką svarbaus. Net jei turėsite dar vieną galimybę, tai jau nebus visai tas pat. Labai naudingą...

Horoskopai kovo 26 dienai

AVINASJūsų laukia kažkokie bendri projektai darbe. Ir tikimasi, kad jūs būsite anaiptol ne tik pasyvus vykdytojas. Svarbiausia, kontroliuokite savo nuotaikas! Būtų apmaudu, jei dėl...

Horoskopai gruodžio 16 dienai

AVINASAtsidursite pačiame įvykių sūkuryje ir tikriausiai būsite nepakankamai objektyvus, kad būtumėte teisus. Pirmai progai pasitaikius verčiau pasišalinkite kuo toliau. Paverskite savo pabėgimą linksmu nuotykiu. Savo...

Horoskopai gegužės 20 dienai

AVINASŠiandien gali netikėtai prasiveržti ilgai slopinti jausmai. Pabandykite juos sutvardyti, kad neįskaudintumėte jus supančių žmonių. Visai neverta susigadinti sau ir kitiems nuotaiką prieš savaitgalį. JAUTISJums labai praverstų šiek tiek ramybės. Jei sugebėsite šiandien nesiblaškyti, nesistengti...

Horoskopai spalio 31 dienai

AVINASKartais gyvenimas būna žiaurus ir neteisingas. Teks priimti tai kaip neišvengiamybę. Atidžiai pažvelkite dar kartą. Gal viskas ne taip jau blogai, kaip pasirodė iš pirmo žvilgsnio? Sudoku Online: Žaisti sudoku internete JAUTISSusidarykite veiksmų planą. Jei negalite...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS