5 C
Klaipėda
2024 / 04 / 25

3 „Instagram“ sėkmės taisyklės pagal Algį Kriščiūną

Ar jau skaitėte?

Skaičiuojama, kad „Instagram“ per mėnesį sulaukia vieno milijardo aktyvių vartotojų visame pasaulyje. „Instagram“ iš populiarumo viršūnės vis dar nesitraukia, jame užgimsta vis naujos žvaigždės, kurios neretai žinomos tik dėl populiarumo socialiniame tinkle. Nenuostabu, kad daugelį žmonių – ypač jaunų – vilioja tokia karjera. Todėl jie suka galvas, kaip tapti sėkmingu „Instagram“ tinkle. Patarimais dalijasi menininkas, dailininkas ir fotografas Algis Kriščiūnas, kuris savo paskyroje yra subūręs per 33 tūkst. sekėjų. 

- Reklama -
Menininkas, dailininkas ir fotografas Algis Kriščiūnas.

„Instagram“ sekėjus traukia įdomiomis nuotraukomis, o „Facebook“ – tekstais. Man patinka abu variantai, bet, tiesą pasakius, tekstinis turinys yra labiau prie širdies. Mano „Instagram“ paskyra man yra dar viena saviraiškos priemonė, vizualinis dienoraštis, atsiminimų albumas. Tačiau norint atrasti savo vietą šiame tinkle siūlyčiau kurti įrašus ir daryti nuotraukas mėgaujantis procesu, to nedaryti vien dėl tūkstančių širdelių, kurių tikslaus skaičiaus „Instagram“ jau ir nerodo“, – mintimis dalijasi A. Kriščiūnas.

Kaip užkariauti „Instagram”?

Paklaustas apie tai, ką reikia daryti norint sėkmės šiame socialiniame tinkle, A. Kriščiūnas nedvejodamas įvardija tris pagrindines taisykles. 

„Pirma ir pagrindinė taisyklė – kurti įdomų, originalų turinį. Na, arba būti labai gražia mergina. Antra taisyklė – publikuoti nuotraukas reguliariai. Trečioji – kalbėti nuoširdžiai. Tai reiškia, kad reikia ne vien girtis savo sėkmėmis, kartais prieš savo sekėjus reikia nusileisti ant žemės ir prisipažinti dėl nesėkmių“, – sako jis. 

Nors gali atrodyti, kad populiariausios „Instagram“ paskyros yra apie gyvenimo būdą, tačiau sekėjus pritraukti gali ir kitokia tematika.

- Reklama -

„Sekėjų turi visos sritys – dėmesio susilaukia tiek gyvenimo būdo nuomonės formuotojai, tiek dailininkai, tiek fotografai, tiek kulinarai. Būtų galima vardinti ir vardinti. Tačiau pagrindinis mano patarimas – pasirinkti tą sritį, kuri žmogui yra artimiausia, pačiam įdomi. Nes po to gali būti sudėtinga kurti turinį sričiai, kuri netraukia, yra gerai nepažįstama. Reiktų žvelgti į ateitį, o ne į tai, kas šią akimirką „ant bangos“, – pataria menininkas.

Taip pat skaitykite:  Kokios prietaisų funkcijos leidžia pirmauti sveikos gyvensenos naujovių srityje?

Komentuodamas atvejus, kai socialinių tinklų žvaigždės savo paskyrose vaizduoja iškreiptą, pernelyg pagražintą realybę, A. Kriščiūnas atkreipia dėmesį, kad iš tiesų svarbiausias yra nuoširdumas ir natūralumas. Tai savybės, kurios bus visada patraukliausios sekėjams. Tačiau natūralumas, jo teigimu, neturėtų prasilenkti su vizualine estetika. 

Ką ir kaip fotografuoti?

Pasak A. Kriščiūno, norint sulaukti pasisekimo „Instagram“, į savo paskyrą reikia kelti tik kokybiškas, specialiais įrankiais suredaguotas nuotraukas. 

„Fotografuoti reikėtų tai, ką žmogus labiausiai mėgsta, kas jam įdomu. Tai gali būti tiek autoportretas, tiek gražus peizažas, tiek naujas pirkinys – viskas, ką galima įsivaizduoti. Patarčiau nepamiršti, kad nuotraukos aprašymas yra ne mažiau svarbus nei pati nuotrauka. Nauja tendencija šiame socialiniame tinkle – ilgėjantys tekstai, nebepakanka vien jaustukų (angl. emoji)“, – teigia jis. 

Nuotraukų redagavimui menininkas rekomenduoja naudoti „Adobe Photoshop“ programą, dirbantiems tik su išmaniuoju telefonu jis pataria įvaldyti nemokamą „Snapseed“ programėlę.

„Jei trūksta skaitmeninio raštingumo įgūdžių norint redaguoti nuotraukas, visada galima papildyti savo žinių bagažą. Nauji gebėjimai atveria kelius naujoms galimybėms ir patirtims. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ vardu kartu su e. skautais kviečiu prisijungti prie kalėdinės iniciatyvos #DovanokŽiniasNeDaiktus, kurios metu skatiname atsisakyti materialių dovanų ir vietoje jų artimiesiems suteikti galimybę įgyti naujų žinių. Aš pats nutariau savo mamą užregistruoti į šiuos mokymus“, – pasakoja A. Kriščiūnas. 

Anot jo, kaip ir kasdieniame gyvenime, taip ir socialiniuose tinkluose galioja tos pačios bendravimo taisyklės, kurių būtina paisyti.

„Manau, kad nederėtų keikti ir menkinti, tyčiotis ir užgaulioti kitų. Čia galioja tokios pačios taisyklės kaip ir gyvenime: nedaryk kitam to, ko pats nenorėtum patirti“, – akcentuoja A. Kriščiūnas.

Lietuvoje jau dvejus metus veikiantis e. skautų tinklas vienija beveik 1,6 tūkst. skaitmeninių žinių turinčių 14–29 metų amžiaus žmonių. „Facebook“ grupėje „#PrisijungusiLietuva pataria ir konsultuoja“ jie konsultuoja gyventojus įvairiais klausimais apie išmaniąsias technologijas ir internetą.   

Taip pat skaitykite:  Už „Facebook“ ir „Instagram“ teks mokėti? Už patvirtintą profilį – iki 15 Eur per mėnesį

Apsilankius svetainėje www.prisijungusi.lt ir įrašius artimojo, kuriam skirta dovana, vardą galima jam nusiųsti specialų atvirlaiškį su kvietimu užsiregistruoti į nemokamus skaitmeninio raštingumo mokymus. Iš viso šiuose mokymuose jau dalyvavo per 74 tūkst. įvairaus amžiaus šalies gyventojų.

Birutė Stanevičienė
Asociacija „Langas į ateitį”
Informavimo ekspertė

TOP naujienos

Gydytojas įspėja sergančius celiakija: nepageidaujamą organizmo reakciją gali sukelti ir trupinėlis kvietinių miltų

Gliuteninė enteropatija, dar žinoma kaip celiakija – lėtinė autoimuninė uždegiminė plonosios žarnos liga. Nors pats sutrikimas šiuo metu nėra pagydomas, celiakija sergantys pacientai gali...

Paminėkite Saldžiausią dieną metuose: receptai, kuriuos įvertins kiekvienas smaližius

Spalio 16 d. minima kaip Saldžiausia diena metuose. Ji kaskart minima trečiąjį spalio šeštadienį. Šią dieną įprasta dovanoti nedideles saldžias dovanas draugams bei artimiesiems....

Dėžės siuntoms – kaip išsirinkti?

Beveik kiekvienas žmogus bent kartą kam nors yra siuntęs siuntinį, jau nekalbant apie tuos kurių verslas yra susijęs su siuntimu. Sunkiausias klausimas šiuo atveju...

Svarbiausios variklio alyvos funkcijos: skirta ne tik sutepti paviršius

Šiuolaikinės variklio alyvos – tai sudėtingų cheminių struktūrų preparatai. Nors  pagrindinė variklio alyvos užduotis – sutepti variklį ir sumažinti trintį tarp judančių dalių, ji...

Organizmas padėkos: 5 sveikuoliškų kokteilių receptai, kurie nudžiugins skoniu

Vasariška šiluma kelia nuotaiką ir keičia apetitą. Savaime ieškome būdų, kaip greitai ir gardžiai aprūpinti organizmą reikalingomis maistinėmis medžiagomis, jo neapsunkinant. Į pagalbą ateis motina gamta ir puikus sąjungininkas – maišytuvas, kuris per kelias...

Kaip po ligos stipriname organizmą

Susirgę visada norime kuo greičiau pasveikti ir ieškome įvairiausių būdų, kaip sustiprinti savo organizmą. Tai dar aktualiau šiandien, kuomet susirgusiųjų COVID-19 infekcija kreivė vis dar kyla, o nusilpęs organizmas reiškia didesnę grėsmę užsikrėsti koronavirusu....

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS