24 C
Klaipėda
2024 / 07 / 22

Laimingas augintinis vasarą: svarbūs patarimai

Ar jau skaitėte?

Vasarą gyvūnų augintinių priežiūrai reikia ypatingo dėmesio, siekiant užtikrinti jų gerovę ir komfortą. Karštas oras gali pridaryti nemalonumų ir kelti pavojų mūsų bičiuliams. Keletas svarbių patarimų padės tinkamai pasirūpinti savo bičiuliais, nurodo Europos gyvūnų maisto gamintojus vienijanti organizacija FEDIAF.

- Reklama -

„Gyvūnai augintiniai, kaip ir žmonės, gali būti smarkiai pažeidžiami karščio, todėl ir turime jais rūpintis ypač atidžiai. Kokybiškas maistas, vanduo, pavėsis – tik keletas iš daugelio patarimų, kaip prižiūrėti augintinius karštomis dienomis. O jei stinga žinių ar kyla su konkrečia veisle susijusių klausimų – visuomet geriau pasitarti su veterinarijos gydytoju“, – pažymi Mindaugas Rupšys, gyvūnų augintinių maistą gaminančios bendrovės „Mars Lietuva“ Korporacinių reikalų vadovas regionui.

Vanduo

Ir šeimininkams, ir augintiniams vasarą svarbi tinkama hidratacija. Gyvūnams augintiniams turi būti nuolat užtikrinama prieiga prie švaraus, gaivaus vandens. Vienas iš metodų, jei esate namuose – visur išdėlioti dubenėlių su vandeniu.

Perkaitimas. Kai kuriems augintiniams sudėtinga reguliuoti savo kūno temperatūrą ir atsivėsinti. Svarbu, kad jie laiką leistų ramioje ir patogioje aplinkoje. Be to, ribokite savo augintinių veiklą lauke karščiausiu dienos metu. Jei turite šunį, pasivaikščiojimams rinkitės vėsesnį dienos laiką, pavyzdžiui, anksti ryte arba vėlai vakare.

Šešėlis

Pasirūpinkite, kad augintiniai turėtų galimybę pasislėpti šešėlyje – tiek lauke, tiek namuose. Siekiant sukurti patogią aplinką, galima naudoti ventiliatorius arba oro kondicionierių. Taip pat gali padėti vėsinimo kilimėliai ar drėgni rankšluosčiai.

Automobiliai

Niekada nepalikite augintinio vieno automobilyje. Daug atostogautojų leidžiasi į ilgas keliones per vasaros atostogas, vis dėlto tiek namie, tiek išvykoje nepalikite neprižiūrimo augintinio automobilyje – per vasaros kaitrą tai gali būti labai pavojinga.

- Reklama -

Karšti paviršiai

Atminkite, kad augintinio letenos gali nudegti ant karštų paviršių. Jei vedžiojate šunį vėsesniu paros metu, tai – ne problema. Tačiau jūsų sode esanti žolė taip pat gali įkaisti ir nudeginti jūsų augintinio letenas, todėl būkite atsargūs.

Stebėkite dėl šilumos smūgio

Jei įtariate, kad augintinis patyrė šilumos smūgį, nuveskite ar nuneškite jį į vėsią vietą, paduokite vandens ir kreipkitės patarimo į veterinarijos gydytoją.

Blusos, erkės ir uodai

Parazitai daugiausia žalos pridaro vasarą. Įsitikinkite, kad jūsų augintiniai yra apsaugoti tinkamomis blusų ir erkių atbaidymo priemonėmis. Smulkūs žinduoliai, tokie kaip jūrų kiaulytės, gali nukentėti nuo užkrėtimų, todėl būkite atsargūs ir pasitarkite su veterinarijos gydytoju dėl gydymo.

Suplanuokite priežiūrą

Jei planuojate vasaros atostogas be augintinio, įsitikinkite, kad pasirūpinote patikima augintinio priežiūra jūsų atostogų metu. Laikinas prižiūrėtojas turi būti informuotas apie augintinio kasdienį režimą, maistą ir turėti veterinarijos gydytojo kontaktus.

Atlikite namų darbus, jei keliaujate kartu

Jei keliaujate į užsienį, privalote atlikti tam tikrus namų darbus, kadangi reikalavimai dėl augintinio skiriasi, priklausomai nuo kelionės vietos. Pasitarkite su veterinarijos gydytoju. Tikėtina, kad reikės tam tikrų dokumentų ar galios karantino reikalavimai. Įsitikinkite, ar jūsų turimas draudimas apima ir augintinio gerovę. Nuvykę į atostogų vietą, susiraskite artimiausią veterinarijos kliniką. Jei keliaujate netoli, stenkitės išlaikyti dienos režimą, kiek įmanoma panašų į tą, kokiu augintinis gyvena ne atostogų metu.

Apetitas

Stebėkite augintinio apetitą. Vasaros karštis gali paveikti jūsų augintinio apetitą, o bet kokie rutinos pokyčiai gali sukelti nerimą, dėl ko apetitas taip pat mažėja. Galite padėti savo augintiniui užtikrindami kuo įprastesnę kasdienę aplinką ir sudarydami vėsią aplinką maitinimo metu. Gali tekti augintiniui maistą paduoti dažniau ir mažesnėmis porcijomis. Pasirūpinkite, kad maistas būtų visuomet šviežias ir stebėkite augintinio hidrataciją.

Laikydamiesi šių patarimų, padėsite savo augintiniams vasaros sezonu išlikti sveikiems, laimingiems ir saugiems.

TOP naujienos

Kovo 7-oji, sekmadienis, diena su audioknyga

Kovo 7-oji, sekmadienis, 10 savaitė. Saulė teka 6.54 val., leidžiasi 18.07 val. Dienos ilgumas 11.13 val. Mėnulis (delčia). Geras SUDOKU, čempionatas čia » Vardadieniai: Felicita, Galmantė, Milbartas, Rimtautas, Tomas. Orai...

Atėjus snygiui, vairuotojams teks atsiminti, ko mokėsi

Paskelbus apie į šalį atėjusį snygį, kuris truks kelias paras, draudikai perspėja vairuotojus apie pavojus keliuose ir siūlo prisiminti, ko mokėsi vairavimo mokyklose. Prognozuojama,...

Šiandien bus saulėta, bet naktis šaltesnė

Aukštesnio slėgio laukas leis pasimėgauti saule, bet naktimis dėl pragiedrulių šals stipriau. Šiandien žymesnių kritulių nenumatoma. Daug kur plikledis. Aukščiausia temperatūra nuo 2 laipsnių šalčio...

Keliose Lietuvos upėse stebimas stichinis vandens lygis

Šiaurės vakarinėje, vakarinėje ir šiaurinėje šalies dalyje stebimas 1–65 cm vandens lygio kilimas. Tuo metu rytuose ir pietuose 1–77 cm kritimas, praneša Lietuvos hidrometeorologijos...

Paruošti automobilį šiltajam sezonui taip pat svarbu, kaip ir žiemai: ekspertų patarimai, į ką...

Mechaniškai tvarkingas automobilis – viena pagrindinių taisyklių, kurios turi laikytis saugumą kelyje norintys užtikrinti vairuotojai. Ekspertai tikina, jog skirti dėmesio transporto priemonės priežiūrai reikia ne tik ruošiantis žiemai, bet ir artėjant šiltajam sezonui. Kaip...

ORAI: Šiandien daug kur palis. Aukščiausia temperatūra 8–12 laipsnių šilumos

Šiandien daug kur palis. Aukščiausia temperatūra 8–12 laipsnių šilumos. Lapkričio 11-os naktį vietomis, dieną daug kur nedidelis lietus. Dieną vakarų, pietvakarių vėjo gūsiai vietomis sieks 15–17 m/s. Temperatūra naktį 6–11, dieną 8–13 laipsnių šilumos. Lapkričio 12...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS