1 C
Klaipėda
2024 / 04 / 20

Išmanioms kelionėms po mūsų kraštą: ką privalu turėti savo telefone?

Ar jau skaitėte?

Kovo 11-oji – puiki proga pažinti Lietuvą ne tik oficialiuose minėjimuose ir šventėse, bet ir keliaujant po Lietuvą, taip šiek tiek atitrūkstant nuo masinių sambūrių vietų. Vis tik kai kurie žmonės tokio laisvadienio praleidimo būdo nesirenka, nes tiesiog nežino, ką įdomaus galima pamatyti mūsų šalyje. Siekdami padėti pažinti Lietuvą, „Bitės Profai“ dalinasi išmaniais patarimais, kurie palengvins šventinių kelionių organizavimą – leis susikurti maršrutą, rasti lankytinus objektus ir geriausias apylinkių vietas skaniai vakarienei.

- Reklama -

„Paminėti Kovo 11-ąją, laisvai keliaujant po gražiausias šalies vietas, yra puikus būdas praleisti šią šventinę dieną. Norint kelionei pasiruošti paprasčiau, verta pasitelkti išmaniąsias programėles. Jos kelionę leis susiorganizuoti lengviau, todėl patyrimais džiaugtis galėsite be jokių rūpesčių“, – sako „Bitės Profas“ Martynas Vrubliauskas, dirbantis Vilniaus „Akropolyje“ esančiame „Bitės“ salone, ir dalinasi išmaniosiomis programėlėmis, praversiančiomis šventinėje kelionėje.

Lengvoms kelionėms – iš anksto parengti maršrutai

Internete gausu programėlių, skirtų užsienio lankytiniems objektams atrasti. Deja, jos nebūtinai parodo visas, Lietuvoje esančias, vietas. Todėl buvo sukurta specialiai mūsų šaliai skirta programėlė – „LT100 maršrutai“.

„Programėlė sukurta specialiai Lietuvos šimtmečiui paminėti. Čia rasite 100 istorinių, kultūrinių ir gamtos objektų visoje Lietuvoje – tokiu būdu galėsite aplankyti savo mėgstamiausius. Jei norėsite atrasti naujų vietų – tai lengvai padarysite naudodami programėlėje esantį filtrą. Jame galėsite pasirinkti regioną, savivaldybę, objekto tipą ir pagal tai rasti jums dar nežinomus objektus. Be to, kiekvienas jų – aprašytas, todėl jais galėsite pasidomėti įdėmiau“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Programėlė leidžia kruopščiai suplanuoti kelionės maršrutą. Objektai sužymėti žemėlapyje, todėl galėsite atidžiau panagrinėti jų vietą, pasirinkti tinkamiausią kelią iki jų, paskaičiuoti atstumą tarp objektų.

- Reklama -
Taip pat skaitykite:  Interaktyvus žemėlapis atskleidžia Lietuvos vietas, kurias užsienio turistai lanko dažniausiai

Kelionę planuoti padės ir interneto puslapis – Lietuvon.lt (www.lietuvon.lt). Nors ir išmaniosios programėlės šis puslapis neturi, jis puikiai veikia jūsų telefone.

„Čia taip pat galėsite pasirinkti tiek lankytinus objektus, tiek iš anksto suformuotus kelionių maršrutus. Keliaudami jais, turėsite galimybę tyrinėti dvarus ir pilis, apžvalgos bokštus, muziejus, gamtos objektus ir kitas lankytinas vietas. Net gi pasirinkti tam tikroje Lietuvos vietoje žinomą restoraną ar užeigą“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Regionams atrasti – jiems dedikuotos programėlės

Jei laisvadienį vykstate į konkretų Lietuvos regioną, patikrinkite – galbūt jis turi būtent jo lankytiniems objektams pažinti skirtą puslapį ar programėlę.

„Keliaujantiems po Dzūkiją pravers programėlė „Visit dzukija“. Joje rasite lankytinas Dzūkijos vietas, apie kurias galėsite paskaityti išsamiau. Kai kuriems maršrutams, pavyzdžiui, Sapieginės pažintiniam takui netgi sukurtas audio gidas, kurio klausytis galėsite vaikštinėdami juo“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Lygiai tokiu pačiu principu veikia ir kitų regionų programėlės: Aukštaitijos – „Visit Aukštaitija“, Žemaitijos – „Žemai.lt“, Pajūrio – „Švyturių kelias“. Nors programėlės kūrėjai tie patys, kai kuriose jų rasite ir išskirtinių funkcijų: „Pavyzdžiui, Žemaitijos regiono programėlėje turėsite galimybę į objektus pažvelgti papildytos realybės (angl. augmented reality) pagalba. O Aukštaitijos regiono – sužaisti interaktyvų pažintinį žaidimą“, – sako M. Vrubliauskas.

Kiek kitaip atrodo Kauno regiono programėlė „Nemuno kelias“, nes ją kūrė kita organizacija. Nepaisant to, svarbiausias funkcijas – lankytinus objektus, maršrutus, informaciją apie juos – rasite ir čia. Programėlėje objektus galėsite patyrinėti iš anksto ir pasižymėti mėgstamiausius. Tokiu būdu, kelionėje tiksliai žinosite, kuriuos objektus būtina aplankyti.

Kelionių rūpesčius spręs technologijos

Išmaniaisiais sprendimais galima palengvinti ne tik kelionės planavimą, bet ir pačią kelionę. Pavyzdžiui, greitai ir patogiai rasti aplink jus esančias maitinimo vietas – restoranus, kavines ar užeigas. Tai padaryti galėsite su lietuvių sukurta programėle „Meniu.lt“.

Taip pat skaitykite:  SAVAITGALIUI: „Akropoliuose“ vyks nuolaidų dienos „Jamam“

„Joje pasirinkę vietovę, norimo maisto rūšį ar geidžiamą pasaulio virtuvę, rasite visus šiuos kriterijus atitinkančias maisto įstaigas, esančias šalia jūsų. Prie kiekvienos jų matysite ir vartotojų kokybės įvertinimų vidurkį bei kainų lygį – tai taip pat padės pasirinkti, kur norite užkąsti. Visa ši informacija leis nesukti galvos dėl to, kur ramiai atsipūsti po įspūdžių pilnos dienos“, – sako M. Vrubliauskas.

Jei kelionių metu jums svarbios ne tik užkandinių, bet ir prekybos centrų, bankomatų, vaistinių ar kultūros įstaigų vietos, jas patogiai vienoje vietoje matysite su programėle „Around Me“.

„Tai nėra nauja, tačiau laiko išbandymą įveikusi ir vartotojų itin mėgstama programėlė. Atsidarę ją, vieno mygtuko paspaudimu galėsite pasirinkti jus dominančių objektų rūšį – vaistines, prekybos centrus ar bankomatus. Tuomet ekrane matysite konkrečiai skilčiai priklausančias vietas, kurios yra arčiausiai jūsų. Pasirinkę bet kurią jų, rasite žemėlapio nuorodas, kaip iki jų nusigauti“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Į keliones leidžiantis su draugais, restoranuose ir kavinėse susiduriame su kita problema – mokėjimų sąskaitas reikia išskaidyti į lygias dalis. Nuo šiol palinkus prie skaičiuotuvo ir čekio komplikuotų aritmetinių veiksmų atlikti nebereikės, tai patogiai padarysite su programėle „Splitwise“.

„Atlikus mokėjimą, jį turėsite suvesti į programėlę – pažymėti, ką ir už kiek pirkote, kas už viską mokėjo ir kiek žmonių sąskaitą turi pasidalinti. Padarius tai, matysite, kiek esate skolingas, arba kiek pinigų jums turi grąžinti kiti. Sąskaitą galėsite dalinti ne tik lygiomis dalimis, bet ir savo pačių pasirinktu santykiu. Svarbiausia, kad visa tai įvyks automatiškai ir papildomai rūpintis niekuo nebeturėsite,“, – pasakoja M. Vrubliauskas.

Jei apie išmaniąsias programėles norite sužinoti daugiau, pagalbos galite kreiptis „Bitės“ tinklapyje arba į didžiuosiuose Lietuvos miestuose įsikūrusius „Bitės Profus“, kurie galės suteikti išsamią konsultaciją. „Bitės Profai“ nemokamai aptarnauja visus klientus, nepriklausomai nuo jų naudojamo tinklo.

Taip pat skaitykite:  Naujausi COVID-19 užsikrėtusiųjų sąrašai ir maršrutai

Jaunius Špakauskas
„Bitė Lietuva“ Korporatyvinių reikalų ir ryšių su visuomene vadovas

TOP naujienos

Prezidentas Valdas Adamkus kviečia prisidėti prie Gydymo įstaigų paramos fondo

Privatus kovos su koronavirusu Gydymo įstaigų paramos fondas jau surinko beveik 600 tūkst. eurų. Už pusę šios sumos jau nupirkta medicininės įrangos ir priemonių, skirtų...

Dovanojimo metas: įvardijo, kodėl verta dovanoti panaudotus prietaisus

Susirūpinimą dėl augančių elektronikos atliekų kiekių skelbianti Elektronikos platintojų asociacija (EPA) kviečia gyventojus peržiūrėti namuose sukauptus nebenaudojamus elektronikos prietaisus. Pasak EPA projektų vadovės Lauros...

Kada išsivaduosime iš infliacijos gniaužtų?

Dažnai kiekvienas iš mūsų diskutuojame apie sąlyginai aukštas maisto produktų kainas, didėjantį EURIBOR ir kitas temas, kurios tiesiogiai yra susijusios su mūsų perkamąja galia....

Ar Donoro kortelės pakanka, kad žmogus taptų organų donoru?

Donoro kortelė – žmogaus pritarimo organų donorystei išraiška. Dažnu atveju žmonės pasirašę prašymą Donoro kortelei gauti apie šį sprendimą nepasisako artimiausiems žmonėms. Tačiau nepriklausomai...

Jonaviečių sukurta platforma leidžia varžytis per karantiną

Jonaviečiai Neimantas Jocius ir Paulius Deksnys ragina aktyvaus laisvalaikio mėgėjus neužsisėdėti vienoje vietoje ir pradėti veikti: vaikinai sukūrė internetinę platformą „Vis dar nepaskutinis“, kurioje kviečia dalyvauti įvairiuose sportiniuose renginiuose ir užsiėmimuose. „Vasarą nujautėme, kad prasidės...

Seksologas – apie erekcijos sutrikimų priežastis ir būdus, kaip jų išvengti

Tyrimų duomenimis, lytinės funkcijos sutrikimus patiria kas trečias keturiasdešimtmečio ribą perkopęs vyras, tačiau pagalbos į specialistus kreipiasi retas. Pasak Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Urologijos centro seksualinės medicinos gydytojo, urologo dr. Roberto Adomaičio, seksualinė sveikata vis...

PORTALO SKAITOMIAUSI

JUMS PARINKTOS NAUJIENOS